Podzielmy się świadectwem w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

Odpowiadając na wezwanie św. Jana Pawła II, który 20 kwietnia 1994 r. na Placu Świętego Piotra w Rzymie skierował do nas słowa Budujcie Civitas Christiana!, czyli społeczeństwo chrześcijańskie, chcemy pokazać, w jaki sposób realizujemy powierzone nam zadanie. Jak nauczanie wielkiego papieża Polaka wpłynęło na nasze życie, wiarę? Do czego nas zainspirował, czego nauczył? Jakie postawy, słowa w sposób szczególny zapamiętaliśmy?

Włączmy się wszyscy w spontaniczne działanie polegające na udostępnianiu w mediach społecznościowych swoich świadectw związanych z osobą Jana Pawła II w formie nagrań, tekstów, komentarzy, okazując w ten sposób wdzięczność temu wielkiemu Polakowi. Publikowane treści oznaczajmy hasztagiem #NieLękajcieSię / #BudujcieCivitasChristiana / #JanPawełII.

Finalnym, wspólnotowym punktem naszej inicjatywy będzie zapalenie „znicza pamięci” 2 kwietnia 2023 r., o godz. 21:37, tj. w 18. rocznicę śmierci Wielkiego Papieża Polaka.

Niech nasza pamięć o św. Janie Pawle II i podziękowanie za jego pontyfikat oraz świadectwo wiary dotrą do każdego zakątka Polski i nie tylko. Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!

/mdk

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama