Apel do kierowców

Apel Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz MIVA Polska do kierowców

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na naszych drogach

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na naszych drogach. Znamy stan techniczny naszych szos i inne niekorzystne warunki, które utrudniają podróżowanie. Mamy świadomość, że tu potrzebne są działania odpowiednich instytucji, aby ich stan poprawić. Te trudności jednak nie powinny nas zwolnić od odpowiedzialności za bezpieczeństwo, przeciwnie, wymagają od nas jeszcze większej uwagi i ostrożności. Kościół pragnie wspierać wszelkie wysiłki zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Poruszanie się na drogach posiada aspekt społeczno-moralny, gdyż dotyczy zdrowia i życia człowieka. Przepisy ruchu drogowego obowiązują w sumieniu a nie przestrzeganie ich jest złem moralnym, które może prowadzić do wypadków. Szczególnie niepokojące są statystyki dotyczące ilości wypadków spowodowanych pod wpływem alkoholu.

Apelujmy zatem do polskich kierowców, aby zwiększyli wysiłek zmierzający do zapewnienia zarówno bezpieczeństwa na drogach, jak również kultury jazdy. Tylko poszanowanie etyki kierowcy, pamięć o innych użytkownikach drogi, zapewni nam wszystkim większe bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Święty Krzysztofie, módl się za nami!

Apel Rzecznika KEP i MIVA Polska

opr. mk/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama