Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Bł. Maria Róża PellesiUrodziła się 11 listopada 1917 r. w Morano di Prignano koło Modeny (Włochy) w rodzinie chłopskiej. Na chrzcie otrzymała imię Bruna. W młodości pracowała na roli i opiekowała się sześciorgiem osieroconych bratanków.

W 1940 r. w Rimini wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Tercjarek św. Onufrego, które później za jej sugestią zmieniło nazwę na Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Chrystusa. Pracowała w przedszkolach w Sassuolo i w Ferrarze. W 1945 r. zachorowała na gruźlicę. Kolejnych 27 lat życia spędziła w różnych szpitalach i sanatoriach, które stały się dla niej miejscem apostolstwa. Pomagała chorym, pocieszała ich rodziny, a także pisała wiele listów — do współsióstr, kapłanów, świeckich, chorych — w których zachęcała do dawania odważnego świadectwa o swej wierze.

Zmarła 1 grudnia 1972 r. w Sassuolo. Jej beatyfikacja odbyła się w Rimini 29 kwietnia 2007.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: chory choroba świadectwo gruźlica Maria Róża Pellesi Modena Sióstry Franciszkanki św. Onufrego Franciszkanki Misjonarki Chrystusa Sassuolo
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W