Bł. Maria od Ukrzyżowania (Rosa Curcio)

Biogram bł. Marii od Ukrzyżowania (1877-1957)

Urodziła się 30 stycznia 1877 r. w Ispice na Sycylii. W domu otrzymała staranne wychowanie. Ukończyła jedynie 6 klas szkoły podstawowej. Spragniona wiedzy, przeczytała wiele książek z domowej biblioteki, m.in. biografię św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Pod wpływem tej lektury pokochała ideał życia karmelitańskiego. W 1890 r. została tercjarką karmelitańską.

W swym życiu chciała łączyć karmelitańską kontemplację z apostolstwem. Dlatego wraz z kilkoma tercjarkami rozpoczęła życie wspólnotowe w domu swego ojca. Z czasem przeniosły się do Modiki, gdzie powierzono im prowadzenie domu dla osieroconych i potrzebujących pomocy dziewcząt.

W 1925 r. za pozwoleniem miejscowego biskupa jej wspólnota osiedliła się w Santa Marinella koło Rzymu i została afiliowana do zakonu karmelitańskiego. W 1930 r. wspólnota uzyskała status zgromadzenia zakonnego na prawie diecezjalnym i przyjęła nazwę Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Misjonarek św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Głównym polem jego apostolstwa jest działalność oświatowa i charytatywna.

Bł. Maria od Ukrzyżowania zmarła 4 lipca 1957 r. w Santa Marinella.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama