Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


John Main OSB

Droga niewiedzy


Cisza i trwanie. Czytania na każdy dzień

Liczba stron: 392
Wydanie: I, Kraków 2014
ISBN: 978-83-7354-545-8
Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów
Medytacja jest dla nas tak ważna, ponieważ dzięki niej nasze życie staje się procesem zintegrowanego wzrastania. Żyć sensownie to wiedzieć, że nasze życie jest stale pogłębiającą się dojrzałością. Człowiek, który żyje z dnia na dzień, nie dojrzewając i nigdy nie integrując swoich doświadczeń, jest człowiekiem godnym pożałowania.

Medytacja jest ważna, ponieważ prowadzi do pierwszego kroku, niezbędnego w każdym wzroście: do zakorzenienia. Medytując codziennie, co rano i co wieczór, pozwalasz na wrastanie swoich korzeni w najbardziej wewnętrznym centrum osobowości. Uczymy się zakorzenienia w głębi siebie. Współczesne społeczeństwo dostarcza nam wszelkiego rodzaju pomocy potrzebnej do rozwoju intelektualnego. Znacznie mniej ma do zaoferowania, gdy chodzi o rozwój duchowy. Aby odnaleźć i oswoić się z naszym duchem trzeba zacząć żyć siłą swego wnętrza. Nie trzeba już poddawać się podmuchom życiowych wichur, który odtąd tylko tworzyć będą fale na powierzchni nas samych. Wzrost roślin w przyrodzie wymaga zasadzenia, zakorzenienia, a także dalszej stałej pielęgnacji. Medytacja ze względu na swą regularność dzień po dniu pomaga nam w pielęgnowaniu codziennego życia ducha, abyśmy ponownie zapuścili silne korzenie w naszym wnętrzu.

John Main OSB, Cisza i trwanie, Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC

 

opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość oczyszczenie rozważanie medytacja życie duchowe ogołocenie pustka modlitwa kontemplacyjna niewiedza
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W