Netscape 6: powrót na scenę

Netscape 6Ciekawostki | Dvd,Mp3 | Ebiznes | Gry komputerowe | Internet | Kościół i Internet | Oprogramowanie | Sprzęt |


Netscape 6: powrót na scenę

Artur Marciniak

W Internecie dostępna jest już finalna wersja przeglądarki Netscape 6. W udostępnionym pakiecie znalazł się zestaw aplikacji internetowych składający się z przeglądarki, klienta pocztowego oraz klienta do pogaduszek internetowych. Nowa przeglądarka oferuje lepszą wydajność na komputerach PC oraz udostępnia funkcje personalizacji, dzięki którym użytkownicy będą mogli dostosować jej wygląd do swoich upodobań - możliwy jest nie tylko łatwy wybór kolorów interfejsu użytkownika, lecz także zmiana przycisków i efektów specjalnych. Netscape 6 zawiera poprawione mechanizmy bezpieczeństwa i umożliwia obsługę wielu kont pocztowych. Wykorzystuje standardy internetowe: XML, HTML 4.0, kaskadowe formularz stylów CSS1 i Java Script 1.5. Ponadto do pakietu dołączono RealPlayer 8.0, Macromedia Flash, Net2Phone i maszynę wirtualną Java - Sun Java 2.

Przeglądarkę zaprojektowano przy znaczącym udziale przyszłych użytkowników, działających w ramach projektu Mozilla. Efektem ich wspólnych starań stała się przeglądarka "lekka", łatwa w użyciu i - jak żadna inna - umożliwiająca dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Program działa na wielu platformach - z aplikacji mogą korzystać posiadacze systemów Microsoft Windows, Mac Os, Linuxa i Unixa. Docelowo Netscape 6 przeznaczona jest nie tylko na rynek komputerów PC, lecz również rozmaitych innych urządzeń, takich jak telefony komórkowe. Stało się to możliwe dzięki oparciu programu na "silniku" Gecko, który według stwierdzeń producenta, zapewnia perfekcyjną zgodność ze wszystkimi standardami internetowymi.

Netscape, który kilka lat temu dzierżył palmę pierwszeństwa na rynku przeglądarek internetowych, kontrolując ok. 90% rynku, utracił wpływy na rzecz swego głównego rywala, Internet Explorera, dostarczanego bezpłatnie wraz z każdą kopią Windows. Według najnowszych ocen, Explorera używa obecnie ok. 70% internautów. Być może statystyki te zmienią się na korzyść Netscape'a, po udostępnieniu jego najnowszej wersji.

Netscape 6 Final można pobrać z serwisu FTP: : ftp.idg.pl/pc/programy/0676.html

opr. JU/PO

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama