Office 2000

Office 2000 - ogólnieCiekawostki | Dvd,Mp3 | Ebiznes | Gry komputerowe | Internet | Kościół i Internet | Oprogramowanie | Sprzęt |

Office 2000 - ogólnie

Program wymaga więcej miejsca na dysku

Wszystkie wersje nowego pakietu zajmują bardzo dużo miejsca na dysku, dlatego że mają więcej aplikacji i funkcji. Typowa instalacja wersji Standard to 189 MB, a dla wersji Premium trzeba zarezerwować 526 MB (dla porównania, Office 97 Standard Edition zajmuje 102 MB).

Minimalne wymagania systemowe zależą od tego, którą z pięciu wersji Office'a się instaluje (informacje na ten temat znajdziesz pod adresem www.microsoft.com/office/preview). Microsoft twierdzi, że jeśli użytkownik jest zadowolony z szybkości Office'a 97, to Office 2000 będzie równie dobrze pracował na tym samym komputerze. Nasze testy to potwierdzają

Ulepszenia znajdziesz w oknach dialogowych Otwórz i Zapisz plik, Schowku, tabelach Worda, tabelach przestawnych (PivotTables) Excela i opcjach formatowania PowerPointa, ale nie rewolucjonizują one pracy. Niestety, niektóre zmienione funkcje, w tym system instalacji, sprawiają kłopoty.

Biuro w Sieci

Zmiany w Wordzie, Excelu i PowerPoincie znacznie ułatwiają tworzenie atrakcyjnych, funkcjonalnych dokumentów WWW i umieszczanie ich w Internecie bądź firmowym intranecie. Jednak poważne błędy utrudniają pracę z tymi narzędziami. Niektóre z nich produkują strony WWW niezrozumiałe dla Netscape Navigatora (patrz "Zagadka zgodności. Frustracje z formatami plikówÓ).

Praca w grupie

Office 2000 wprowadza wiele narzędzi opartych na WWW do pracy grupowej (patrz "Narzędzia do pracy grupowej. Dobry pomysł, kiepskie wykonanie"), które pozwalają m.in. na wielowątkowe dyskusje w dokumentach Office'a i powiadamianie pocztą e-mail o zmianach, jakie wystąpiły. To interesujący pomysł, ale błędy w realizacji uniemożliwiają pełne wykorzystanie tych narzędzi.

Więcej funkcji

Office 2000 jest droższy od Corel WordPerfect Suite i Lotus SmartSuite, ponieważ Microsoft dodał nowe aplikacje. Każda wersja Office'a oprócz standardowej zawiera program do składu publikacji - Publishera. Office Premium przeznaczony jest dla użytkowników, którym niezbędne są wydajne narzędzia internetowe. Znajdują się w nim edytor WWW FrontPage oraz program graficzny PhotoDraw.

Kto powinien kupić Office 2000?

Jeśli regularnie tworzysz dokumenty w Wordzie, opracowujesz dane w Excelu, zarządzasz swym czasem za pomocą Outlooka albo żyjesz z projektowania stron WWW we FrontPage'u, to w pakiecie Office 2000 znajdziesz wiele praktycznych ulepszeń. Jeżeli korzystasz z Accessa, to bardzo przydatna okaże się nowa funkcja, dzięki której program może występować jako klient baz danych SQL.

Nowe narzędzia internetowe i do współpracy grupowej są nierównej jakości. Wielu użytkowników korzysta z nich z poziomu Office'a, aby tworzyć intranet i witryny WWW. Jednak osoby, które używają różnych przeglądarek i narzędzi do projektowania WWW będą miały problemy z ich zgodnością.

Jeśli jesteś typowym użytkownikiem Office'a i nie potrzebujesz bardziej skomplikowanych funkcji pakietu, pomyśl czy warto kupować nową. Funkcje takie jak mądrzejsze, automatyczne sprawdzanie pisowni w Wordzie czy nowy, wieloelementowy Schowek są na pewno interesujące. Ale z pewnością nie wszyscy uznają je za warte zachodu.

Tekst pochodzi z artykułu "Czy warto kupić OFFICE 2000" opublikowanym w miesięczniku "PC World KOMPUTER" 5/2000 autorstwa Harry McCrachen, John Walkenback, Celeste Robinson, Paul Heltzel, pełny tekst w Internecie: www.pcworld.pl

opr. JU/PO

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama