Oświadczenie Metropolity Krakowskiego w związku z zapowiedzią dni "Kultura dla tolerancji"

Oświadczenie wydane w związku z zapowiedzią dni "Kultura dla tolerancji" w Krakowie, wyd. 21.04.2004

W dniach 6 — 9 maja 2004 roku planowane są w Krakowie dni pod nazwą „Kultura dla tolerancji”. Pod tym szlachetnym tytułem ukryto kilkudniową imprezę nastawioną na walkę o prawa gejów i lesbijek w życiu społecznym, a organizowaną przez Stowarzyszenie „Kampania Przeciw Homofobii”.

Kościół dostrzega w homoseksualizmie poważny nieład moralny, zaś akty homoseksualizmu z samej swojej natury uznaje za nieuporządkowane i sprzeczne z prawem naturalnym. W żadnym wypadku nie mogą zostać zaaprobowane, choć są trudnym doświadczeniem pewnej liczby kobiet i mężczyzn. Powinno się je traktować z należnym szacunkiem i unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji (por. Katechizm Kościoła Katolickiego, n.2357-9). Czym innym jest jednak tak rozumiana tolerancja, a czym innym byłoby żądanie akceptacji określonych zachowań.

Wyrażam uzasadnioną nadzieję, że wszyscy odpowiedzialni za porządek w mieście uwzględnią liczne głosy sprzeciwu wobec planowanej kampanii, jakie dochodzą ze strony organizacji, stowarzyszeń i osób prywatnych, a terminy i  miejsca nie będą zbieżne z procesją Św. Stanisława na Skałkę.

 

Kraków, dnia 21 kwietnia 2004 r.

+ Franciszek Kardynał Macharski

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama