Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Pielgrzymka Benedykta XVI do Ziemi Świętej 8-15 maja 2009
Benedykt XVI

Rodziny szkołami modlitwy i miłości

10 maja 2009 — Amman. Rozważanie przed modlitwą «Regina caeli» na stadionieDrodzy przyjaciele!

W czasie Mszy św. mówiłem o profetycznym charyzmacie kobiet, które szerzą miłość, uczą miłosierdzia i budują pokój. Najdoskonalszym wzorem cnót kobiecych jest Najświętsza Maryja Panna — Matka Miłosierdzia i Królowa Pokoju. Zwracając się teraz do Niej, prośmy Ją o matczyne wstawiennictwo za wszystkimi rodzinami zamieszkującymi te ziemie, aby były prawdziwymi szkołami modlitwy i szkołami miłości. Prośmy Matkę Kościoła, by z miłosierdziem wejrzała na wszystkich chrześcijan żyjących na tych ziemiach i by z pomocą Jej modlitwy prawdziwie stanowili oni jedno w wyznawanej wierze i w świadectwie, które składają. Tę, która tak wielkodusznie odpowiedziała na słowa anioła i przyjęła swe powołanie, by stać się Matką Boga, prośmy dzisiaj, ażeby dodawała odwagi i sił wszystkim młodym ludziom, którzy próbują rozeznać własne powołanie, aby także i oni mogli oddać się wielkodusznie wypełnianiu woli Bożej.

W tym okresie wielkanocnym zwracamy się do Najświętszej Maryi Panny, tytułując ją Regina caeli. Owocem odkupienia, dokonanego przez śmierć i zmartwychwstanie Syna, było także wyniesienie Jej do wiecznej chwały i ukoronowanie na Królową Nieba. Z wielką ufnością w moc Jej wstawiennictwa, z radością w sercu i miłością do pełnej chwały Maryi zawsze Dziewicy zwracamy się do Niej prosząc o modlitwę.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja kobieta rodzina Izrael Regina Caeli Ziemia Święta Bliski Wschód godność kobiety rodziny Jordania podróż Benedykta XVI do Ziemi Świętej
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W