Wiara największym dziedzictwem

Homilia podczas Mszy św. w uroczystość Chrztu Pańskiego 10.01.2016

Wiara największym dziedzictwem

Największym dziedzictwem, jakie rodzice przekazują swym dzieciom, jest wiara — powiedział Papież Franciszek podczas Mszy św. w niedzielę Chrztu Pańskiego w Kaplicy Sykstyńskiej, w czasie której udzielił sakramentu chrztu 26 dzieciom — 13 dziewczynkom i 13 chłopcom. Poniżej zamieszczamy papieską homilię.

Czterdzieści dni po narodzeniu Jezus zostaje przyniesiony do świątyni. Przynieśli Go Maryja i Józef, aby ofiarować Bogu. Dziś, w święto Chrztu Pańskiego wy, rodzice, przynosicie wasze dzieci, aby przyjęły chrzest, aby otrzymały to, o co prosiliście na początku liturgii, kiedy zadałem wam pierwsze pytanie: «Wiarę. Chcę wiary dla mego dziecka». W ten sposób wiara jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, niczym łańcuch, na przestrzeni wieków.

Po latach te dziewczynki, ci chłopcy zajmą wasze miejsce z innymi dziećmi — waszymi wnukami — i poproszą o to samo: o wiarę. O wiarę, którą daje nam chrzest. O wiarę, którą Duch Święty wnosi dziś w serce, duszę, życie tych waszych dzieci.

Wy poprosiliście o wiarę. W chwili przekazywania wam zapalonej świecy, Kościół poleci wam strzec wiary tych dzieci. I na koniec nie zapominajcie, że największym dziedzictwem, jakie możecie przekazać swym dzieciom, jest wiara. Dbajcie o to, aby jej nie straciły, aby wzrastała i pozostała jako dziedzictwo.

Tego życzę wam dzisiaj, w tym radosnym dla was dniu: życzę wam, abyście potrafili wychowywać te dzieci w wierze i żeby największym dziedzictwem, jakie otrzymają od was, była właśnie wiara. I tylko jedna rada: kiedy dziecko płacze, bo jest głodne, mówię mamom: jeśli twoje dziecko jest głodne, nakarm je tutaj, z pełną swobodą.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama