Uwierzyliście miłości Boga

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" w Niedzielę Palmową 20.03.2005

1. Z wielką radością pozdrawiam was na zakończenie tej uroczystej liturgii Niedzieli Palmowej i dziękuję kard. Camillo Ruiniemu, który w moim imieniu jej przewodniczył.

Przed dwudziestu laty na tym właśnie placu zostały zainaugurowane Światowe Dni Młodzieży. Dlatego dziś w sposób szczególny zwracam się do młodych. Do was, moi drodzy, którzy jesteście tu obecni, oraz do młodzieży całego świata.

2. Drodzy młodzi! W sierpniu tego roku odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży w Kolonii, w centrum Niemiec i Europy. We wspaniałej katedrze tego miasta czczone są relikwie Trzech Króli, którzy dlatego stali się, w pewnym sensie, waszymi przewodnikami w drodze na to spotkanie. Przybyli oni ze Wschodu, by oddać hołd Jezusowi, i oznajmili: «Przybyliśmy oddać Mu pokłon» (Mt 2, 2).

Słowa te, tak bogate w treść, stanowią temat rozważany przez was na duchowym i katechetycznym szlaku wiodącym na Światowy Dzień Młodzieży.

Adorujecie dziś krzyż Chrystusa, który niesiecie przez cały świat, ponieważ uwierzyliście miłości Boga, która w pełni ujawniła się w Chrystusie ukrzyżowanym.

3. Drodzy młodzi! Coraz lepiej zdaję sobie sprawę, jak opatrznościowy i profetyczny jest fakt, że właśnie ten dzień, Niedziela Palmowa i Męki Pańskiej, stał się waszym Dniem. To święto zawiera w sobie specjalną łaskę — łaskę radości związanej z krzyżem, w którym streszcza się tajemnica chrześcijańska.

Dziś mówię wam: idźcie dalej niestrudzenie wybraną drogą, abyście w każdym miejscu byli świadkami chwalebnego krzyża Chrystusa. Nie lękajcie się! Niech radość ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana będzie waszą siłą, a Przenajświętsza Maryja Panna niech zawsze wam towarzyszy.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama