Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jan Paweł II

Tajemnica Serca Jezusa

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" 20 czerwca 20041. W piątek obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, ostatnie z wielkich świąt liturgicznych przypadających po okresie wielkanocnym; każde z nich jest wspaniałą syntezą chrześcijańskiego misterium. Są to uroczystości Trójcy Przenajświętszej, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa — «źródła życia i świętości», «pokoju i pojednania naszego» (Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa).

Nie może dobrze poznać Jezusa Chrystusa ten, kto nie wniknie w Jego Serce, czyli Jego Bosko-ludzką Osobę (por. Pius XII, Encyklika Haurietis aquas: AAS 48 [1956], 316 nn.).

2. Tajemnica miłości miłosiernej, która wyraża się w Najświętszym Sercu Jezusa, pomaga nam lepiej przeżywać obchodzony dziś Światowy Dzień Uchodźcy pod hasłem: «Miejsce, które można nazwać domem. Odbudować życie — w bezpieczeństwie i z godnością». Każdy człowiek potrzebuje bezpiecznego środowiska życia. Tego właśnie pragną uchodźcy, ale niestety w różnych krajach świata miliony ludzi nadal przebywają w obozach czy w każdym razie przez długi czas ograniczani są w korzystaniu ze swych praw.

Nie zapominajmy o tych naszych braciach uchodźcach! Wyrażam uznanie i poparcie dla wszystkich, którzy w Kościele spieszą im z pomocą. Ufam też, że wspólnota międzynarodowa z nowym zaangażowaniem podejmie starania, aby zostały zlikwidowane przyczyny tego bolesnego zjawiska.

3. Prośmy z ufnością Niepokalane Serce Maryi, którego wspomnienie obchodziliśmy wczoraj, aby ludzkość przyjęła przesłanie miłości Chrystusa i wzrastała w braterstwie i w pokoju, a ziemia stała się wspólnym domem wszystkich narodów.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: świętość bezpieczeństwo serce Jezusa miłość miłosierna NSPJ Światowy Dzień Uchodźcy

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W