Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

ODPOWIEDZMY NA WEZWANIE NASZEJ MATKI

28 V 2000 — Rozważanie przed modlitwą «Regina caeli»1. Na zakończenie tej uroczystej liturgii zwracamy się do Najświętszej Maryi Panny, zawierzając Jej owoce Jubileuszu Diecezji Rzymskiej. Prosimy Tę, która jest Zbawieniem Ludu Rzymskiego, aby mieszkańcy Rzymu mieli silną wiarę i szczerze kochali Jezusa, jedynego Zbawiciela świata. Modlimy się do Matki Bożej Miłości, aby chrześcijańscy małżonkowie byli wierni łasce małżeństwa oraz by rodziny wzrastały w jedności, otwarte na dar życia. Matce Bożej Ufności zawierzamy młodych mieszkańców Rzymu, aby z radością odkrywali, że życie jest powołaniem i urzeczywistnia się przez dar z siebie składany Bogu i braciom.

2. Proszę Najświętszą Maryję Pannę, aby otoczyła opieką również najbliższe wydarzenia jubileuszowe: Jubileusz Migrantów i Podróżnych, który odbywać się będzie od czwartku 1 czerwca do soboty 3 czerwca, oraz Jubileusz Dziennikarzy, który w niedzielę 4 czerwca będzie dla mnie okazją do spotkania z licznymi przedstawicielami tego ważnego zawodu.

Patrząc nieco dalej w przyszłość, pragnę wspomnieć o Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym, który rozpocznie się 18 czerwca i zakończy wielką liturgią sprawowaną na tym placu wieczorem 25 czerwca. Już dziś zapraszam rzymian do licznego uczestnictwa, mam też nadzieję zobaczyć wiele dzieci, które przystąpiły do I komunii św.

3. Matce Bożej zawierzam was, obecnych tu pielgrzymów, zwłaszcza uczestników zgromadzenia Włoskiego Czerwonego Krzyża, których zachęcam do wytrwałości w pracy na rzecz najsłabszych i zapomnianych. Pozdrawiam także dzieci, które w Derucie koło Perugii zorganizowały «Marsz Aniołów». Maj zbliża się ku końcowi i w 31 dniu miesiąca zostanie uwieńczony liturgicznym świętem Nawiedzenia, które jest pamiątką wizyty, jaką Maryja złożyła swej krewnej Elżbiecie. W tym dniu w wielu miejscach odprawiane będą nabożeństwa maryjne i także w Watykanie odbędzie się wieczorem tradycyjna procesja do Groty Matki Bożej z Lourdes.

W Lourdes, podobnie jak w Fatimie, Matka Boża skierowała do ludzi to samo wezwanie do modlitwy i pokuty, które jest wiernym echem ewangelicznego napomnienia «czuwajcie i módlcie się!» Tylko w taki sposób pokój będzie mógł zwyciężyć w sercach, wśród ludzi i między narodami. Wszyscy — dorośli, młodzi, dzieci i starzy — odpowiedzmy na wezwanie niebieskiej Matki, aby mnożyły się w Rzymie i we wszystkich częściach świata owoce Wielkiego Jubileuszu.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja jubileusz Rzym Lourdes Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny maj
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W