Jestem z wami

Przemówienie podczas spotkania z chorymi - podróż do Lourdes 14-15.08.2004


Jan Paweł II

Jestem z wami

14 sierpnia 2004 — Lourdes. Spotkanie z chorymi przed Grotą Massabielską

Z lotniska Jan Paweł II udał się samochodem panoramicznym do Groty Massabielskiej, gdzie odmówił z pielgrzymami modlitwę maryjną «Anioł Pański», a następnie wygłosił krótkie przemówienie do chorych.

Przybywając do Groty Massabielskiej, pragnę w pierwszej kolejności pozdrowić chorych, którzy coraz liczniej udają się do tego sanktuarium, towarzyszące im osoby oraz tych, którzy opiekują się chorymi, a także ich rodziny.

Jestem z wami, drodzy bracia i siostry, jako pielgrzym zdążający do Maryi Dziewicy; przyłączam się do waszych modlitw i podzielam wasze nadzieje; podobnie jak wy przeżywam okres życia naznaczony cierpieniem fizycznym, jednak nie mniej owocny w przedziwnym zamyśle Boga. Razem z wami modlę się za tych, którzy polecili się naszej modlitwie.

W mojej posłudze apostolskiej zawsze pokładałem wielką ufność w ofierze, modlitwie i poświęceniu osób cierpiących. Proszę was, byście zjednoczyli się ze mną w czasie tej pielgrzymki, by przedstawić Bogu, przez wstawiennictwo Maryi Panny, wszystkie intencje Kościoła i świata.

Drodzy chorzy bracia i siostry, chciałbym was uściskać serdecznie, każdego z osobna, i powiedzieć, jak bardzo jesteście mi bliscy i że solidaryzuję się z wami. Czynię to w duchu, zawierzając was matczynej miłości Matki Pana i prosząc Ją, by wyjednała dla was błogosławieństwa i pociechę swojego Syna Jezusa.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama