Telegram w związku z wypadkiem polskich pielgrzymów koło Grenoble

Telegram Sekretarza Stanu w związku z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru z pielgrzymami koło Grenoble, 23.07.2007

Jego Ekscelencja
Abp ZYGMUNT KAMIŃSKI
Metropolita Szczecińsko-Kamieński

Jego Świątobliwość Benedykt XVI, poinformowany o tragicznym wypadku, jaki zdarzył się koło Grenoble, w którym poniosła śmierć grupa wiernych, powracających z pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych Europy, przesyła na ręce Księdza Arcybiskupa wyrazy duchowej łączności i współczucia. Modli się za śp. tragicznie Zmarłych, trwając w żałobie wraz z ich Rodzinami i z całą Wspólnotą Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego.

Ich pielgrzymi szlak został w dramatyczny sposób przerwany w powrotnej drodze z La Salette, stając się dla wielu końcem ziemskiego pielgrzymowania. Umacnia nas ufność w Boże miłosierdzie, która pozwala nam wierzyć, że to pielgrzymowanie znalazło swój cel w chwale Przedwiecznego Ojca. Niech źródłem pociechy i nadziei staną się słowa św. Pawła: «Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim» (1 Tes 4, 14).

Ojciec Święty uprasza dla śp. Zmarłych dar życia wiecznego i bliskości z Chrystusem. Rannym i poszkodowanym życzy szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. Dla Rodzin Ofiar tragicznego wypadku uprasza dar męstwa i ukojenia w bólu, udzielając z serca swego Apostolskiego Błogosławieństwa.

Również ze swej strony przesyłam szczere wyrazy współczucia i duchowej jedności. Oddany w Panu.

Kard. TARCISIO BERTONE
Sekretarz Stanu

Watykan, 23 lipca 2007 r.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama