Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Notyfikacja



1. Dykasterie nasze otrzymały z różnych krajów informacje dotyczące organizowania i prowadzenia kursów, bezpośrednio lub pośrednio przygotowujących do przyjęcia święceń diakonatu przez kobiety. Rodzi to pozbawione solidnych podstaw doktrynalnych oczekiwania, które mogą prowadzić do nieporozumień w duszpasterstwie.

2. Zważywszy że przepisy kościelne nie przewidują możliwości tego rodzaju święceń, nie jest dopuszczalne podejmowanie jakichkolwiek inicjatyw, które mają na celu przygotowanie kandydatek do święceń diakonatu.

3. Autentyczna promocja kobiety w Kościele, zgodnie ze stałym nauczaniem Kościoła, szczególnie Jego Świątobliwości Jana Pawła II, przewiduje inne, szerokie możliwości służby i współpracy.

4. Niżej podpisane Kongregacje — w zakresie swoich kompetencji — proszą zatem poszczególnych Ordynariuszy, aby zechcieli wyjaśnić wiernym powyższe wytyczne i dokładnie je stosować.

Notyfikacja niniejsza została zatwierdzona przez Ojca Świętego dnia 14 września 2001 r.

Watykan, 17 września 2001 r.

Kard. Joseph Ratzinger<
Prefekt Kongregacji Nauki Wiary
Kard. Jorge Arturo Medina Estévez
Prefekt Kongregacji ds. Kultu
Bożego i Dyscypliny Sakramentów
Kard. Darío Castrillón Hoyos
Prefekt Kongregacji
ds. Duchowieństwa


opr. mg/mg



 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duszpasterstwo święcenia kobieta przygotowanie kurs diakonat kobiet diakonisa
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W