Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


ks. Gabriel Amorth, Angela Musolesi

ŚWIADECTWO EGZORCYSTY

Wywiad z ks. Gabrielem Amorthem, światowej sławy egzorcystą

ISBN: 978-83-60703-84-7

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2008

Święty Michał Archanioł,
Książę aniołów i Kościoła

29 września Kościół katolicki celebruje święto Archanioła Michała, tego, który jako pierwszy przeciwstawił się zbuntowanym aniołom, odpowiadając na akt pychy Lucyfera Non serviam!, pokornym i zwycięskim Quis ut Deus? (Któż jest jak Bóg?) i wywołując wielką bitwę niebiańską między dobrem i złem, która zakończyła się triumfem Dobra i strąceniem do piekieł Lucyfera i innych zbuntowanych aniołów.

Bóg, by wynagrodzić go za jego wierność, wyznaczył go Księciem wszystkich zastępów anielskich, zależnych tylko od Boga i Jego Matki, Królowej Aniołów, patronem Synagogi przed Chrystusem i Kościoła po Jego przyjściu.

Święty Michał Archanioł jest postacią o wyjątkowym znaczeniu w historii naszej religii. Jego światłość otacza, oprócz kręgu szczególnie biblijnego, zarówno aspekty historyczno-dewocyjne, jak i liturgiczno-arystyczne. Najwznioślejszym pouczeniem tego niebiańskiego stworzenia jest trwanie w miłości do Boga, miłości wspaniałej, interpretowanej jako symbol nieprzejednanej odrazy do zła i grzechu, szczególnie do kłamstwa i niesprawiedliwości.

Dlatego św. Michał Archanioł jest zawsze przedstawiany z mieczem i wagą. Szpada oddziela prawdę od kłamstwa, waga rozróżnia to, co jest sprawiedliwe i uczciwe od tego, co tym nie jest.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: nominacja szatan egzorcyzm okultyzm diabeł opętanie opętany rozeznanie duchowe Michał archanioł egzorcysta demony egzorcyzmy obsesja nękanie diabelskie dusze potępione dręczenie Książę aniołów i Kościoła
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W