Nie ma jak rodzina

W dobie kryzysu rodziny wydanie antologii tekstów księdza Twardowskiego o rodzinie jest strzałem w dziesiątkę

W dobie kryzysu rodziny wydanie antologii tekstów księdza Twardowskiego o rodzinie jest strzałem w dziesiątkę. Dla rodziców książka będzie pomocą w inicjowaniu rozmów o tej tematyce, dla dzieci – kolorowym przewodnikiem po rodzinnych zagadnieniach.

Nie ma jak rodzina

Rodzina była jednym z częściej podejmowanych przez księdza Jana Twardowskiego tematów. Na pytanie, dlaczego właśnie o niej tak chętnie mówi, ksiądz odpowiadał: „A o kim ja mam mówić? Rodzina jest najważniejsza”.

„Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie” stanowi pozycję godną polecenia każdemu. Bogato ilustrowana, w dużym formacie i twardej oprawie zachwyci z pewnością i dorosłych, i dzieci.

Kolejne rozdziały prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem opisują, jak ważna jest rodzina i jej poszczególni członkowie, pokazują jej niezwykłą, fundamentalną wartość i piękno, a jednocześnie odpowiadają na nurtujące dzieci pytania i wyjaśniają różne trudne, związane z nią sprawy. Uczą szacunku i wdzięczności dla rodziców, radości ze zwyczajnego przebywania razem, roli zainteresowania sprawami członków rodziny, przeżywania ważnych świąt i uroczystości oraz życia modlitwą i wiarą pośród codzienności. A wszystko okraszone jest dobrą dozą ciepłego humoru i obrazowych porównań.

Wśród poruszanych zagadnień pojawiają się między innymi: czy można kochać się i kłócić, czym się różni mamusia od żołnierza, co to znaczy umrzeć, dlaczego ludzie przebierają się za świętego Mikołaja, co trzeba zrobić przed złożeniem życzeń, w jaki sposób najlepiej czekać i jak można pomóc samemu Panu Jezusowi.

Ukazane w książce życie rodzinne jest porywające i zachwycające, co nie oznacza, że jest wolne od trudności, czy bólu. Ale, jak tłumaczy ksiądz Twardowski: „To, co nas boli, boli nas po to, byśmy stawali się lepsi, a nie gorsi”. A „Rodzina wtedy jest szczęśliwa, gdy wszyscy się w niej kochają. Pomimo wszystko”.

Recenzowaną książkę można znaleźć tutaj

opr. ac/ac

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama