Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao
Jak znaleźć księcia z bajki w stawie pełnym ropuchów?

dr Kenneth Ryan

Czy będziesz szczęśliwa? *

Żadna decyzja w twoim życiu nie będzie miała takiego wpływu na to,
czy będziesz szczęśliwy, jak ta, kogo wybierzesz sobie na małżonka.
Anonim

Natrafiłem na ten cytat wiele lat temu i pamiętam go do dziś z uwagi na jego prostotę i trafność. Im jestem starszy, tym wydaje mi się prawdziwszy. Kobiety od zawsze leczyły złamane serca, ponieważ ich niewiedza bądź desperacja sprawiały, że wiązały się z niewłaściwymi mężczyznami. Równie ważne jak wybór odpowiedniego męża jest to, by kobieta potrafiła być szczęśliwa, kiedy jest sama, nawet jeśli wolałaby być mężatką lub mieć chłopaka. Gra toczy się o wysoką stawkę – o jej szczęście.

Niniejsza książka opiera się na założeniu, że przeważająca większość ludzi marzy o tym, żeby wziąć ślub. Bez względu na to, czy mają piętnaście czy pięćdziesiąt lat, czy są mężczyznami czy kobietami, czy są bogaci czy biedni, niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzą, wierzę, że większość ludzi w głębi serca chciałaby odnaleźć swoją bratnią duszę. Niemal każda kobieta pragnie mieć przyjaciela, z którym mogłaby przejść przez życie; kogoś, kto obudzi w niej namiętność; kogoś, przed kim będzie mogła obnażyć swoje słabości i kto będzie kochającym ojcem jej dzieci. Chciałaby poznać kogoś, z kim będzie mogła się zestarzeć i kogo będzie mogła darzyć miłością – z każdym rokiem coraz silniejszą i głębszą. Marzy o tym, by jako staruszka zasiąść na werandzie w bujanym fotelu z kimś, kto będzie ją znał lepiej niż ona samą siebie. Chciałaby mieć kogoś, kto będzie regularnie zaspokajał jej potrzeby seksualne – mężczyznę, na widok którego jej serce będzie biło szybciej.

To wspaniałe marzenie. Wierzę, że tego właśnie pragnie większość ludzi. Jeśli do nich nie należysz, Czytelniczko – choćby w niewielkim stopniu – prawdopodobnie nie jest to publikacja dla ciebie. Jeżeli jednak twoim marzeniem jest znalezienie dobrego męża, mam nadzieję, że moja książka pomoże ci je zrealizować i uniknąć wielu uczuciowych problemów, pułapek, dramatów i rozwodów, które – jak się wydaje – są jeszcze częstsze niż to pragnienie dobrego małżeństwa. Problem polega na tym, że większość ludzi obiera irracjonalną i niewłaściwą drogę, próbując spełnić swoje marzenia. Aprobowane w naszej kulturze praktyki umawiania się na randki i szukania drugiej połówki to często niebezpieczne ścieżki, które wcale nie muszą doprowadzić do realizacji marzeń. Pragnę wam udowodnić, drogie Czytelniczki, że wiele spośród tradycyjnych sposobów poznawania się i współcześnie stosowanych praktyk często prowadzi do nieudanych związków i prawdziwych tragedii.

dr Kenneth Ryan

Jak znaleźć księcia z bajki
w stawie pełnym ropuchów


ISBN: 978-83-7829-160-2
wyd.: Vocatio 2015


Wybrane:
Czy będziesz szczęśliwa?
Jak znaleźć księcia w stawie pełnym ropuchów

Na szczęście istnieje również wiele pozytywnych sposobów postępowania i postaw, które możemy przyjąć i które w znacznym stopniu zwiększą nasze szanse na spełnienie marzeń. Moje trzy córki powoli dorastają i mam nadzieję, że wszystkie znajdą mężczyzn, dzięki którym je zrealizują. Miłość do nich i pielęgnowanie tego marzenia to powody, dla których postanowiłem napisać tę książkę. Chciałbym jak najlepiej im doradzić, korzystając ze swojego doświadczenia, i pomóc im zrozumieć, czym jest związek z drugim człowiekiem. Chciałbym, żeby zawsze miały przewagę wynikającą z wiedzy na temat tego, jak mężczyźni myślą i reagują i jak bardzo różnią się pod tym względem od kobiet. Kiedy w grę zaczynają wchodzić namiętność i uczucia, racjonalne myślenie staje się znacznie trudniejsze.

Chciałbym przekazać moim córkom i wam, drogie Czytelniczki, to, co wiem, dopóki jeszcze jesteście w stanie myśleć racjonalnie, dzięki czemu być może uda mi się uratować was przed wami samymi. Miłość i seks to czynniki, które przypuszczalnie oddziałują na ludzkie zachowanie silniej niż cokolwiek innego. Lepiej, żebyś wiedziała, co robisz, kiedy będziesz stawiać czoła tym potężnym siłom. Albo się sparzysz, albo będziesz cieszyć się tą niezwykle emocjonującą przygodą. To, jaką pójdziesz w życiu drogą, zależy od tysięcy małych decyzji, które podejmujesz każdego dnia. Ponieważ zdecydowałaś się sięgnąć po tę książkę, mam nadzieję, że uda mi się skierować twoje kroki na ścieżki, które zaprowadzą cię do szczęścia i pozwolą uniknąć cierpienia. Przygotuj się na szczęśliwe życie, spełnienie, mniej stresujące randki, a być może znajdziesz swojego wymarzonego męża.

*Tytuł red. Opoka

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: małżeństwo mąż pozory poradnik poszukiwania

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W