reklama

Pan jest blisko

Temat: Pan jest blisko

Trzecia niedziela adwentu zwiastuje nam rychłe przyjście Pana. Radość, że czas się wypełnił i że bliskie jest spotkanie z Tym, Który przychodzi powinna wypełniać nasze serca. My jednak zabiegani, zaabsorbowani codziennymi sprawami zapominamy w jakim celu w ogóle jest ten pośpiech. Nie bardzo mamy czas, żeby zastanowić się nawet nad tym, jakie to są święta i w jakim celu je przeżywamy. Codzienne zakupy, zwyczaje związane z prezentami, wystrojem mieszkania, czy wigilijnym stołem spychają na plan dalszy duchowe przygotowanie, jakim są adwentowe rekolekcje, spowiedź święta, czy nawet zaplanowanie mszy świętej w dni świąteczne.
Ten swoisty paradoks odbiera nam całą radość świętowania. Samo świętowanie staje się raczej swoistym obowiązkiem wypełnienia świątecznego rytuału, który choć przesiąknięty chrześcijańską symboliką ma coraz mniej wspólnego z radością z narodzin Zbawiciela.
Tymczasem zbliżający się czas Bożego Narodzenia, to czas zwiastujący nam tę wspaniałą prawdę, że Bóg jest z nami. Emmanuel, znak dany wszystkim narodom na ziemi, Książę pokoju, przynoszący to, czego najbardziej pragnie ludzkie serce.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Niedziela radości jest dla nas być może już ostatnim momentem w tym adwencie, aby nasze myśli zwrócić ku przychodzącemu Panu. Ostatnią być może szansą, aby nie zmarnować mijającego tak szybko czasu przygotowania a co za tym idzie, także czasu zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy umiem szczerze przeżywać radość?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao