Odejdź ode mnie Pan, bo jestem człowiek grzeszny

Temat: Odejdź ode mnie Pan, bo jestem człowiek grzeszny

Słowa wypowiedziane przez Piotra po dziś dzień wzbudzają niepewność i zmuszają do refleksji. Jak wielkie wrażenie musiał na Rybaku z Galilei zrobić Zbawiciel, skoro ten zamiast podziękowań za niezwykły połów zdecydował się prosić Jezusa, aby od niego odszedł. Cudowny połów był dla Piotra znakiem niezwykłym., Oto wydarzyło się coś, co według sztuki rybackiej nigdy nie powinno mieć miejsca. W biały dzień, na głębokiej wodzie, po nieudanym nocnym połowie wyciągnąć sieci pełne ryb oznaczało, Ten, Który ich tam posłał dysponuje nadludzką wiedzą albo mocą. Dla Piotra był to wystarczający znak, aby uświadomić mu, że oto stoi obok Kogoś, kto jednym swoim słowem potrafił zdziałać więcej, niż on, doświadczony rybak był w stanie uzyskać po długiej zawodowej praktyce w swoim życiu.
Jezus wykorzystuje lęk Piotra i powołuje go, aby stał się rybakiem ludzkich dusz. Właśnie ów słaby, porywczy, grzeszny człowiek ma dokonywać w imię Jezusa jeszcze większych rzeczy, ma nie własną, lecz Bożą mocą zadziwiać innych i ich lęki, obawy oraz wątpliwości rozwiewać mocą wiary, i nieść pokój jakże inny od tego, który oferuje świat.
W momencie, kiedy jesteśmy świadkami cudownych wydarzeń, w chwilach, kiedy Jezus przychodzi nam z pomocą, my też szybko zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy słabi, niegodni, zbyt grzeszni, aby wypełnić to, do czego powołuje nas Jezus. On jednak nie wybiera doskonałych i mocnych. On umacnia powołanych i obdarowuje ich swoją łaską i swoją mocą, aby właśnie w Jego Imię nieśli zbawienie całemu światu.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Ile to razy w naszym życiu, nawet ci, którzy odważyli się pójść za Jezusem w chwili słabości, w momentach szczerej rozmowy z Bogiem mówili: ja się nie nadaję. Jestem zbyt słaby. Panie, niech ktoś inny zrobi to za mnie, bo ja jestem człowiek grzeszny. Słowa Piotra wielu powołanym i wybranym na pewno będą dźwięczeć w uszach jeszcze długo, ale nie po to, aby mieli zawracać z obranej drogi, lecz by nauczyli się ufać Panu. Tym bowiem, których Pan powołał będą też przypominać się inne słowa, niosące nadzieję i dodające otuchy. „wystarczy ci mojej łaski”.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy zdaję się na Boga w dziele głoszenia Dobrej Nowiny?

« 1 »

reklama

reklama

reklama