Enea wspiera profesjonalną ligę tenisową

Polski tenis święci triumfy na światowych kortach. Grupa Enea włącza się w promocję tej dyscypliny sportu, dołączając do grona podmiotów wspierających rywalizację zawodników w pierwszym sezonie LOTTO SuperLIGI. 3 lipca rozegrana została 3. kolejka SuperLIGI. W Poznaniu Park Tenisowy Olimpia Poznań podejmował na swoich kortach CKT Grodzisk Mazowiecki.

Rywalizacja w pierwszym sezonie LOTTO SuperLIGI odbywa się pomiędzy 29 maja i 14 sierpnia. W fazie zasadniczej walczy osiem klubów z siedmiu miast: AZS Tenis Poznań, BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała, CKT Grodzisk Mazowiecki, KS Górnik Bytom, KT Kubala Ustroń, OSAVI TENIS TEAM Kalisz, PARK TENISOWY OLIMPIA Poznań oraz WKT MERA Warszawa. Każdy zespół rozegra siedem meczów. W grupie mistrzowskiej znajdą się cztery kluby, które w grudniu zagrają w Zielonej Górze o tytuł Drużynowego Mistrza Polski.  

– LOTTO SuperLIGA to historyczny projekt. Jestem przekonana, że dzięki wsparciu Grupy Enea w roli sponsora głównego, ten projekt będzie rozwijał się tak dynamicznie jak cały polski tenis. Jesteśmy dumni, że zawodniczki i zawodnicy będą wyróżnieni w każdej kolejce nową, energetyczną nagrodą Enea MVP. To dzięki naszym sponsorom i partnerom razem tworzymy ten projekt, dlatego dziękuję zarządowi Enei za zaufanie – mówi Danuta Dmowska – Andrzejuk, prezes zarządu SuperLIGA S.A.

Enea od lat wspiera sport: zawodowy i młodzieżowy, będąc sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Firma wspiera Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Zapaśniczy, Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Polski Związek Hokeja na Trawie. Nawiązując współpracę z zawodową ligą tenisa ziemnego, Grupa Enea została sponsorem tytularnym nagród Enea MVP, przyznawanych najbardziej wartościowej zawodniczce albo zawodnikowi każdej kolejki. Laureatką pierwszej kolejki była Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała), drugiej Jerzy Janowicz (CKT Grodzisk Mazowiecki), trzeciej Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom).     

– Liga zawodowa będzie służyła rozwojowi dyscypliny w Polsce, przyciągnie kibiców i młodych zawodników. Wierzymy, że będzie kreować nowe oblicze polskiego tenisa, korzystając również z  popularności sportu w związku ze zwycięstwami Polaków w międzynarodowych rozgrywkach. Z radością włączamy się we wsparcie profesjonalnych rozgrywek, traktując nasze działania jako inwestycję w rozwój i upowszechnienie tenisa ziemnego, a także budowanie programu szkoleniowego – wyjaśnia Artur Murawski, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei.    

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama