Karmelitanka nagrała płytę z improwizacjami fortepianowymi. Dochód ma wesprzeć budowę klasztoru

Płyta „Bliżej” zrodziła się w sercu mniszki karmelitanki bosej z klasztoru, który jest nowym ogniskiem kontemplacji. Płyta jest cegiełką – dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę klasztoru.

Cisza klasztoru nie jest pusta. Przepełnia ją obecność Tego, który jest i który nieustannie pragnie przyciągnąć nas BLIŻEJ siebie. W klasztorze pod wezwaniem Słowa Bożego i Świętych Aniołów w Suchej Hucie powstała właśnie płyta, która jest zapisem karmelitańskiej drogi ku Bogu, światu i sobie. Jest odpowiedzią na Słowo Boże (jesteśmy wszak w Karmelu Słowa), ale rozumiane szeroko – jako Biblia, stworzenie, drugi człowiek. Jest próbą snucia opowieści za pomocą języka uczuć, jakim jest muzyka. Opowieści o bardzo prostej, karmelitańskiej codzienności, w przepięknym, wiejskim zaciszu z mgłą i przelotnymi deszczami.

Płyta „Bliżej” zrodziła się w sercu mniszki karmelitanki bosej z klasztoru, który jest nowym ogniskiem kontemplacji. Pan Bóg umieścił je w niewielkiej wiosce na pograniczu dwóch diecezji – gdańskiej i pelplińskiej. Stąd płyta jest cegiełką – dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę klasztoru. Ale jest ona również próbą spotkania – poprzez fortepianowe improwizacje będą mieli Państwo okazję zajrzeć za klauzurę, otworzyć serce na poruszenie, przybliżyć się do życia, które zawsze pozostaje tajemnicą oraz do Tego, z którego ono się rodzi. A potem? Wyruszyć we własną drogę, wyruszyć w stronę „Bliżej”!

Bliżej zapowiedź płyty v 2
Karmelitanki Bose Klasztor Słowa Bożego

 

S. Estera, autorka płyty, dzieli się swoim świadectwem:

Kłania się wszystkim s. Estera, karmelitanka bosa. Od 18 prawie lat uczę się pozwalać Panu Bogu prowadzić się ku pełni, jaką dla mnie przewidział. Pozostając na drodze powołania zakonnego, coraz BLIŻEJ mi do bycia sobą, a tak się składa, że częścią tego „bycia” jest muzyka…  Komponuję od lat, szukając różnych sposobów, by w kolejnych utworach dać Bogu odpowiedź na Jego zaproszenie, na Jego wypowiadane w codzienności SŁOWO. Płyta, którą ukaże się już niedługo, zawiera wykonane przeze mnie improwizacje fortepianowe – każdy z tych utworów zrodził się w konkretnej sytuacji, w bardzo prostym doświadczeniu spotkania z Bogiem, stworzeniem, człowiekiem… 

Jednocześnie współtworzę wspólnotę sióstr w klasztorze pod wezwaniem Słowa Bożego i Świętych Aniołów. To nowa placówka, klasztor jest w budowie. Sporo już udało się zrobić, dużo jeszcze przed nami, więc dochód ze sprzedaży płyty z moją muzyką będzie przeznaczony na dokończenie budowy. Jeśli ktokolwiek z Was zdecyduje się nabyć płytę, przyczyni się zatem do wsparcia czegoś większego. Takie – jak to się dzisiaj czasem mówi – dwa w jednym :)

Wiele osób może zastanawiać się, czy siostrze zakonnej wolno rozwijać swoje zainteresowania sprzed wstąpienia? Czy musi mieć na to jakieś specjalne pozwolenie? Cóż… Ze wstąpieniem jest trochę jak w tej bajce o dziewczynce, która wpadła do studni – myślała, że umrze, a tymczasem znalazła drogę ku wolności. Oczywiście jej przygoda wymagała działania – podejmowania wyzwań, pracy itp. Ale ostatecznie rozbłysła pięknem, które było w niej od początku. Także na drodze życia zakonnego spotykają nas różne zakręty, no i trzeba prosić o te pozwolenia. Ale Bóg jest wierny swoim postanowieniom – składa w nas dary, które mamy rozwijać i daje ku temu możliwości. A czasem – dzięki łasce posłuszeństwa – wydobywa z nas takie talenty, o których nie wiedzieliśmy, że są w nas złożone. Np. ja po wstąpieniu zostałam wysłana na … kurs pisania ikon. Innym znowu razem musiałam przez prawie dwa miesiące zajmować się… końmi. Wierzę, że to wszystko jest po to, abyśmy mogli stać się BLIŻEJ Boga, bliźnich i siebie!

Płyta BLIŻEJ jest też moim sposobem na spotkanie. Prowadzę życie modlitwy w ciszy i samotności klauzury. Poprzez muzykę mam nadzieję spotkać się z Wami serce przy sercu, przekazać przesłanie, że droga ku pełni – dzięki Bogu! – jest możliwa! 😊

Karmelitanka nagrała płytę z improwizacjami fortepianowymi. Dochód ma wesprzeć budowę klasztoru

« 1 »

reklama

reklama

reklama