Praca personelu pokładowego to praca w chmurach, która dodaje skrzydeł. To również szansa dla otwartych, kochających podróże ludzi, którzy nie lubią rutyny, bo każdy dzień przynosi wiele niespodzianek. Jakich? - o tym m.in. opowiada zespół LOT Cabin Crew w filmie promującym styczniową rekrutację Polskich Linii Lotniczych LOT.
Każdy marzy o tym, aby móc połączyć pracę zawodową z podróżami i poszerzaniem horyzontów. W zawodzie stewardessy/stewarda można mieć te dwie rzeczy na raz. W najnowszym filmie Polskich Linii Lotniczych LOT przedstawiciele personelu pokładowego opowiadają o swojej pracy, o motywacjach, a także kulisach zawodu.
„Śniadanie w Londynie, kolacja w Miami albo w Pekinie. Jednego dnia mogę być w Paryżu, drugiego w Nowym Jorku - świat stoi przed nami otworem” - podkreślają pracownicy LOT Cabin Crew.
Dodają jednak, że niewiele osób zauważa to, co tak naprawdę robią na pokładzie samolotu. Personel pokładowy jest bowiem odpowiedzialny za bezpieczeństwo i komfort niekiedy ponad 300 pasażerów.
Aby zostać członkiem LOT Cabin Crew, trzeba mieć ukończone 18 lat, wykształcenie średnie i posługiwać się jęz. angielskim w stopniu komunikatywnym (poziom B2). Poza formalnymi wymogami ważne są również takie cechy jak wysoka kultura osobista, koleżeńskość, umiejętność pracy z zespole czy punktualność.
Kandydaci na stewardessy i stewardów mają szansę sprawdzić się podczas dni rekrutacyjnych, które odbędą się w dniach: 5, 13, 17, 24 i 31 stycznia 2023 r. w hotelu Renaissance Warsaw Airport, ul. Żwirki i Wigury 1H. Kandydaci na stanowisko stewardesy/stewarda są proszeni o przybycie na godz. 9:00.
Szczegółowe informacje na temat rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Personel pokładowy | LOT.com.
Dołącz do LOT Cabin Crew! O wymaganiach i możliwościach w pracy personelu pokładowego.Źródło informacji: PAP MediaRoom
Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.