Płyta z improwizacjami fortepianowymi karmelitanki jest już dostępna. Dochód wspomoże budowę klasztoru

Cisza klasztoru nie jest pusta. Przepełnia ją obecność Tego, który jest i który nieustannie pragnie przyciągnąć nas BLIŻEJ siebie... W Karmelu pod wezwaniem Słowa Bożego i Świętych Aniołów w Suchej Hucie powstała właśnie płyta „Bliżej” – zrodziła się w sercu mniszki karmelitanki bosej z klasztoru, który jest nowym ogniskiem kontemplacji. 

Pan Bóg umieścił je w niewielkiej wiosce na pograniczu dwóch diecezji – gdańskiej i pelplińskiej. Stąd płyta jest „cegiełką” – dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę klasztoru. Płyta jest już dostępna w sklepie internetowym Galilea, prowadzonym przez Fundację Barnaby z Archidiecezji Gdańskiej. Improwizacje fortepianowe s. Estery można nabyć w dwóch formach – w postaci  materialnej płyty CD pod adresem: https://galilea-sklep.pl/blizej-plyta-cd, a także w postaci plików mp3 pod adresem https://galilea-sklep.pl/blizej-pliki-mp3.

Bliżej zapowiedź płyty v 2
Karmelitanki Bose Klasztor Słowa Bożego

Muzyka jest zapisem karmelitańskiej drogi ku Bogu, światu i sobie. Jest odpowiedzią na Słowo Boże, ale rozumiane szeroko – jako Biblia, stworzenie, drugi człowiek. Jest próbą snucia opowieści za pomocą języka uczuć. Opowieści o bardzo prostej, karmelitańskiej codzienności, w przepięknym, wiejskim zaciszu z mgłą i przelotnymi deszczami. Ale jest ona również próbą spotkania – te fortepianowe improwizacje mogą otworzyć serce na poruszenie, mogą być jak delikatne pukanie do drzwi, aby wyjść na spotkanie życia, które zawsze pozostaje tajemnicą oraz Tego, z którego ono się rodzi i który poprzez wszystko pragnie nas spotykać.

– Można poznać tylko te rzeczy, które się oswoi – powiedział lis. – Ludzie nie mają czasu na poznawanie czegokolwiek. Kupują gotowe rzeczy w sklepach. Ponieważ jednak nie istnieją sklepy z przyjaciółmi, ludzie nie mają już przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!
– Jak to zrobić? - spytał Mały Książę.
– Trzeba okazać wiele cierpliwości – odparł lis. – Na początek usiądziesz w pewnej odległości ode mnie, o tak, na trawie. Będę na ciebie popatrywał kątem oka, a ty nie będziesz nic mówił. Język jest źródłem nieporozumień. Ale każdego dnia będziesz mógł usiąść trochę BLIŻEJ...

Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”  

Płyta z improwizacjami fortepianowymi karmelitanki jest już dostępna. Dochód wspomoże budowę klasztoru

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama