Enea sponsorem strategicznym Iskry Kielce

Enea, jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, została sponsorem strategicznym KS Iskra Kielce. Drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego jest dwudziestokrotnym mistrzem Polski w piłce ręcznej.

Do grona wspieranych przez Eneę drużyn sportowych dołącza Industria Kielce.

Drużyna piłki ręcznej z Kielc to od wielu lat wizytówka polskiego sportu, jest nie tylko najlepszą drużyną w Polsce, ale również w Europie. W dotychczasowej historii występów w europejskich pucharach drużyna uczestniczyła w edycjach Ligi Mistrzów, IHF Super Globe, Pucharu Zdobywców Pucharów oraz Pucharu EHF. Jest dwudziestokrotnym mistrzem Polski, siedemnastokrotnym zdobywcą Pucharu Polski oraz zwycięzcą Ligi Mistrzów w sezonie 2015/2016.

Enea od lat wspiera sport zawodowy i młodzieżowy na obszarach swojej działalności. Grupa obecna jest w  województwie świętokrzyskim za sprawą Enei Elektrowni Połaniec. Spółki Grupy są także członkiem Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich, której celem jest produkcja zeroemisyjnej energii opartej o tzw. zielony wodór.

– Industria Kielce to miejsce dla najlepszych polskich zawodników, którzy stanowią trzon reprezentacji Polski oraz znakomite wzorce dla dzieci i młodzieży. Szkolenie najmłodszych ukierunkowane jest tu na rozwój zespołu seniorskiego w przyszłości. Dla Enei, firmy odpowiedzialnej społecznie, to bardzo ważne bo od lat wspieramy młodych zawodników, dla których sport jest bardzo ważną częścią ich życia – powiedział Artur Murawski, Dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że do grona sponsorów mistrza Polski w piłce ręcznej dołącza Enea. Ze względu na zakres umowy będzie to sponsor strategiczny naszego klubu. Co ważne, Enea obok m.in. Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej „Industria”, jest także jednym z twórców Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich. Dlatego cieszymy się tym bardziej, bo współpraca na polu biznesowym przełożyła się na rozpoczęcie współpracy w sporcie – mówi Magdalena Szczukiewicz, prezes KS Iskra Kielce S.A. 

Najbliższy mecz odbędzie się w środę, 20 grudnia 2023 r. o godz. 20.30 w Hali Legionów w Kielcach. Industria Kielce zagra z Orlenem Wisłą Płock – to najważniejsze spotkanie w polskiej klubowej piłce ręcznej.  Marka Enea będzie widoczna m.in. w Hali Legionów i na koszulkach zawodników.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Lecha Poznań, Akademię Warty Poznań i Akademię Jagiellonii. Jako firma odpowiedzialna społecznie, wspiera inicjatywy i wydarzenia sportowe na terenie swojej działalności. Do wielu dyscyplin wspieranych przez Eneę dołączył także żużel i najważniejsze kluby sportowe z regionu aktywności Grupy. Enea jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, wspiera także Polski Związek Triathlonu, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Tenisa Stołowego, Polski Związek Rugby oraz Polski Związek Sportowy Cheerleadingu. Enea jest także sponsorem tytularnym poznańskiego Enea Stadionu.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama