reklama

Koncert wielkanocny na Saskiej Kępie. Vivaldi i Mozart w wyjątkowym wykonaniu

26 kwietnia 2025 roku na Saskiej Kępie odbędzie się niezwykły koncert. W Parafii Miłosierdzia Bożego na ulicy Ateńskiej 12 wystąpi chór Sonus Innumerabiles przy akompaniamencie Warszawskiej Orkiestry Międzypokoleniowej. Chórowi towarzyszyć będą wybitni soliści: Agnieszka Grala – sopran, Agnieszka Banach – mezzosopran, Rafał Grozdew – tenor oraz Paweł Czekała – bas. Nad całością wykonania czuwać będzie maestro Artur Backiel – dyrygent i organista.

AA

dodane 25.04.2025 09:32

Koncert rozpocznie się od jednego z najpiękniejszych dzieł klasyki – Wiosny z cyklu Cztery pory roku Antonio Vivaldiego. Utwór pełen energii doskonale oddaje atmosferę wiosennego przebudzenia oraz radość i chwałę zmartwychwstania Chrystusa. Partie solowe wykona niezwykle utalentowana młoda skrzypaczka, Julia Grabska.

Kolejnymi punktami programu będą dwa utwory sakralne: Gloria RV 589 A. Vivaldiego oraz Msza Wróbla W.A. Mozarta. Oba dzieła niosą ogromny ładunek duchowy i emocjonalny, przeprowadzając słuchaczy od radości po momenty zadumy. W kontekście liturgicznym, utwory te łączą radość zmartwychwstania z refleksją nad niedawną śmiercią Papieża Franciszka, którego odejście poruszyło serca wiernych na całym świecie.

Na koncert zapraszamy pasjonatów muzyki, artystów, ludzi kultury i sztuki a także zwykłych ludzi, melomanów i miłośników muzyki.

Chór Sonus Innumerabiles

To chór mieszany, czterogłosowy, od 30 lat obecny na muzycznej mapie Warszawy. Od niedawna działa przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Pradze-Południe. W skład zespołu wchodzą osoby w różnym wieku — od uczniów szkół średnich po seniorów — co doskonale oddaje jego misję łączenia pokoleń poprzez wspólne śpiewanie. Repertuar chóru obejmuje zarówno wielkie dzieła kantatowo-oratoryjne mistrzów muzyki klasycznej, jak i utwory o charakterze religijnym oraz aranżacje muzyki filmowej.

Na przestrzeni trzech dekad chór zrealizował około 550 koncertów, występując w najważniejszych świątyniach stolicy, takich jak Archikatedra Warszawska, Katedra Warszawsko-Praska, Świątynia Opatrzności Bożej czy Bazylika Świętego Krzyża. Uczestniczył również w liturgiach z udziałem papieża, zdobywał nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych oraz współpracował z licznymi strukturami samorządowymi. Od początku swojego istnienia współtworzy Ogólnopolską Federację Caecilianum zrzeszającą chóry kościelne, a także jest inicjatorem powstania Towarzystwa Śpiewaczego „Una Cantamus”, skupiającego zespoły prowadzone przez dyrygenta Artura Backiela. Choć siedziba chóru przy ul. Ateńskiej 12 funkcjonuje od niedawna, zespół zdążył już zyskać uznanie lokalnej społeczności i stać się rozpoznawalną częścią kulturalnego pejzażu Pragi-Południe.

Koncert wielkanocny na Saskiej Kępie. Vivaldi i Mozart w wyjątkowym wykonaniu

 

 

 

 

 

1 / 1

reklama