Numer 12 «L'Osservatore Romano» po polsku w 2016 r.

Ukazał się najnowszy, 12 numer miesięcznika "L'Osservatore Romano". Znajdziemy w nim m.in. wywiad z Papieżem Franciszkiem, podsumowujący Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, a także Orędzia na Światowy Dzień Pokoju 2017 r. oraz na Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

«Fakt, że Jubileusz odbywał się nie tylko w Rzymie, ale w każdej diecezji świata,  w katedrze i w kościołach, które wyznaczył biskup, ten fakt trochę go upowszechnił. I przyniósł wiele dobra, bardzo wiele dobra. Wiadomości docierające z diecezji mówią o zbliżeniu ludzi do Kościoła, o spotkaniu z Jezusem: To był wielki krok naprzód w procesie, który został zapoczątkowany przez bł. Pawła VI. Wiele zostało zasiane. Ja sądzę, że Pan sprawi, iż będą wzrastały rzeczy dobre, proste, codzienne». W ten sposób Papież Franciszek podsumował Rok Święty w wywiadzie, którego udzielił włoskiej Tv200 i Radio InBlu. W najnowszym numerze «L'Osservatore Romano» znajdziemy zapis tej rozmowy, którą przeprowadzili Lucio Brunelli i Paolo Rufini, poruszając takie tematy jak miłosierdzie, grzech, kara i więzienie, poczucie humoru, moralna sztywność i wojna, a także artykuł wstępny kard. Gualtiera Bassetti, który komentuje list na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia «Misericordia et misera», odnajdując w nim wątki łączące «Evangelii gaudium» i «Amoris laetitia» z ideą «cywilizacji miłości» Pawła VI i «Dives in misericordia» Jana Pawła II.

Grudniowy numer «kobiety kościół świat», który można znaleźć na stronie internetowej czasopisma: http://www.osservatoreromano.va/ poświęcony jest kobietom zmuszonym przez wojnę, przemoc i ubóstwo  do ucieczki ze swoich krajów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama