UNESCO: delegacja watykańska zorganizowała spotkanie o ekologii

Przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax”, na spotkaniu zorganizowanym przez watykańską delegację przy UNESCO, mówił w Paryżu o ekologii.

„Promień światła już zaczął przebijać się przez chmury zagrożenia globalną katastrofą ekologiczną" – stwierdził przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax”, kard. Peter Turkson.

Przemawiał on w stolicy Francji na spotkaniu zatytułowanym „Ziemia, nasz wspólny dom: wyzwanie i nadzieja”.

Wydarzenie to zorganizowała watykańska delegacja przy UNESCO i właśnie dykasteria kurii rzymskiej, której kard. Turkson przewodniczy.

W swoim wystąpieniu hierarcha wspomniał ostatnie konferencje międzynarodowe o ochronie środowiska w Addis Abebie, Paryżu i obecną w Marrakeszu. Określił je jako kroki w kierunku stania się „rewolucyjnymi razem”, aby pokonać różnice i niesprawiedliwość, biorąc w opiekę Ziemię, dobro wspólne i biednych.

Przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” mówił też o szczególnej roli encykliki Laudato si’. To jego zdaniem tekst wyrażający możliwą do spełnienia nadzieję, że „rozpocznie się tysiąclecie poszanowania życia, dbania przez nas o Boże stworzenie, naszej troski o ubogich”.

tm/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama