Szef Caritas Internationalis: z ubogimi do Jezusa

Znaczenie spotykania się z ubogimi podkreśla w kontekście kończącego się 20 listopada Jubileuszu Miłosierdzia kard. Luis Tagle, przewodniczący Carital Internationalis.

„Drzwi Święte zostaną zamknięte. Jednak Serce Boże nie zamyka się nigdy. Dla mnie to właśnie jest łaską Roku Miłosierdzia: widzieć Serce Jezusa zawsze otwarte. Serce Jezusowe jest drogą do spotkania z ubogimi, a ubodzy są także drogą do spotkania Jezusa. To duchowość, która nie jest czymś, co zostało napisane, jedynie wyrazem jakiejś pobożności, ale doświadcza się jej w codziennym życiu, z otwartymi oczyma wiary. Idziemy z Jezusem do ubogich, a z ubogimi do Jezusa. Dla mnie to jest pożądanym rezultatem Roku Miłosierdzia”.

Kard. Tagle napisał książkę zatytułowaną: „Nauczyłem się od ostatnich. Moje życie, moje nadzieje”. Włoskie wydanie tej autobiografii szefa Caritas Internationalis oraz Arcybiskupa stolicy Filipin Manili zaprezentowano wczoraj w Rzymie. Filipiński hierarcha podkreśla, że jako student, kapłan, biskup czy kardynał poznał wiele nie tylko z różnych publikacji, ale właśnie od najbiedniejszych. Uczyli go oni zwłaszcza wiary i miłości.

ak/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama