Ojciec Święty rozmawiał z biskupami o Kościele w Chile

Dzisiejsze przedpołudnie Papież poświęcił biskupom z Chile, którzy przebywają w Rzymie z wizytą ad limina. Franciszek spędził z nimi trzy godziny, rozmawiając o problemach tamtejszego Kościoła.

Szczególny nacisk Franciszek położył na duszpasterstwo rodzin i ochronę młodych pokoleń. O przebiegu spotkania z Franciszkiem opowiada kard. Ricardo Ezzati Andrello, arcybiskup stołecznego Santiago de Chile.

„Rozmawialiśmy o konkretnych problemach społeczeństwa, które jest zsekularyzowane. Zastanawialiśmy się, jak je ewangelizować w sytuacji, gdy rządzący to ludzie niewierzący, ale otwarci na przesłanie Kościoła. Mówiliśmy o radościach i cierpieniach. Naszą radością jest na przykład silna pobożność ludowa, nabożeństwo do Matki Bożej i do świętych. Jest to wręcz niewiarygodne. Kult Matki Bożej Szkaplerznej jest wszechobecny, od pustyni na północy aż po regiony arktyczne na dalekim południu. Kiedy rozmawialiśmy o duszpasterstwie ludzi młodych, Papież zwrócił uwagę na potrzebę ich słuchania. Trzeba iść z nimi – mówił – słuchać ich, a zarazem głosić nowość Jezusa Chrystusa” – powiedział kard. Ezzati.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama