Papież: niech Pan nawróci serca siejących terror i handlarzy bronią

Jeszcze w czasie trwania liturgii Niedzieli Palmowej w Watykanie Papież Franciszek został poinformowany o krwawym zamachu na kościół koptyjski w Egipcie.

Wciąż nieznany jest ostateczny bilans ofiar zamachu w Egipcie. W chwili wybuchu bomby w świątyni w mieście Tanta było 2 tys. wiernych. Mówi się o 21 zabitych i 69 rannych.

O swej pamięci o ofiarach zamachu Ojciec Święty zapewnił podczas spotkania na Anioł Pański. Modlił się o nawrócenie tych, którzy sieją terror i przemoc oraz handlują bronią.

„Módlmy się za ofiary zamachu dokonanego niestety dziś rano w kościele w Egipcie. Mojemu drogiemu bratu, Jego Świątobliwości papieżowi Tawadrosowi II, Kościołowi koptyjskiemu i całemu umiłowanemu narodowi egipskiemu składam głębokie wyrazy współczucia – mówił Franciszek. – Modlę się za ofiary śmiertelne i rannych. Jestem blisko ich krewnych i całej wspólnoty. Niech Pan nawróci serca ludzi siejących terror, przemoc i śmierć, a także serca tych, którzy produkują broń i nią handlują”.

Podkreśla się, że do kolejnego zamachu na chrześcijan doszło na trzy tygodnie przed pielgrzymką Papieża Franciszka do Egiptu.

bz/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama