5 numer L'Osservatore Romano: wizyta Papieża w Egipcie

Wizyta Papieża w Egipcie trwała niewiele godzin, lecz pozostawiła jednoznaczne wskazania w odniesieniu do trzech dziedzin: polityki, dialogu z islamem i ruchu ekumenicznego.

«Bogu podoba się jedynie wiara wyznawana życiem, bo jedyną skrajnością dozwoloną wierzącym jest ekstremalna miłość! Wszelkie inne ekstremizmy nie pochodzą od Boga» powiedział Franciszek w homilii wygłoszonej w Egipcie. «Prawdziwa wiara to ta, która sprawia, że jesteśmy bardziej współczujący, bardziej miłosierni, uczciwsi i bardziej ludzcy; to ta wiara, która ożywia serca, aby je doprowadzić do kochania wszystkich bezinteresownie, bez różnic i preferencji; to ta wiara, która sprawia, że w drugiej osobie nie widzimy wroga, którego trzeba pokonać, ale brata, którego należy kochać, któremu trzeba służyć i pomagać; to ta wiara, która prowadzi nas do szerzenia, obrony i tworzenia kultury spotkania, dialogu, szacunku i braterstwa». Wizyta Papieża w Egipcie trwała niewiele godzin, lecz pozostawiła jednoznaczne wskazania w odniesieniu do trzech dziedzin: polityki, dialogu z islamem i ruchu ekumenicznego. Konieczne jest sprzeciwianie się wojnie i terroryzmowi, który od zbyt wielu lat nęka tę część świata. Konieczne jest sprzeciwianie się instrumentalizacji religii i stanowcze «nie» dla przemocy. Ruch ekumeniczny postępuje naprzód również w tragicznej i bolesnej rzeczywistości prześladowań i męczeństwa licznych chrześcijan ze wszystkich wspólnot wyznaniowych, zabijanych przez fanatycznych fundamentalistów.

W najnowszym numerze L'Osservatore Romano znajdziemy m.in. teksty papieskie z podróży do Egiptu i Fatimy, a także artykuły z miesięcznika «kobiety kościół świat», poświęcone samotności kobiet po dokonaniu aborcji.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama