Polscy biskupi zachęcają do przeżywania wakacji z Panem Bogiem

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki przypomina, że czas wakacji sprzyja poznawaniu nowych ludzi czy miejsc. Jak podkreśla ważny jest nie tylko rozwój kulturalny, ale także duchowy.

„Dbałość o to, aby nie zaniedbywać modlitwy codziennej, aby oglądając kościoły i przechodząc obok różnych kościołów nie zapomnieć także o niedzielnej Mszy św. Ponieważ chcemy powrócić z wakacji bogatsi duchowo, a nie biedniejsi. Dlatego serdecznie zachęcam wszystkich, ażeby wykorzystać dobrze wakacje dla swego duchowego rozwoju” – stwierdził metropolita poznański.

Do spędzania czasu na łonie przyrody i takiej samej postawy duchowej zachęca także abp Wojciech Polak, prymas Polski.

„Jest to czas, w którym nie możemy zapominać o Panu Bogu, o niedzielnej Eucharystii, o niedzielnej modlitwie. Być może to spotkanie na łonie przyrody bardziej nas jeszcze otworzy na Niego i na siebie nawzajem. Życzę wam dobrych, radosnych udanych wakacji i pięknych rowerowych wędrówek” – powiedział Prymas Polski.

Sierpień to dla Polaków także czas pielgrzymowania do różnych sanktuariów, szczególnie na Jasną Górę. Rocznie przybywa do Częstochowy ponad 300 dużych grup, a w nich ok. 250 tys. osób.

S. Tasiemski OP, KAI/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama