Franciszek zapowiada ekumeniczną inicjatywę ekologiczną

Przed zakończeniem audiencji Ojciec Święty przypomniał, że 1 września przypada Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. W tym roku będzie on miał szczególny akcent ekumeniczny.

Papież Franciszek powiedział:

„Z tej okazji ja i drogi brat Bartłomiej, patriarcha ekumeniczny Konstantynopola, przygotowaliśmy razem przesłanie. Zachęcamy w nim wszystkich do przyjęcia postawy poszanowania i odpowiedzialności względem stworzenia. Apelujemy ponadto do osób wpływowych o wysłuchanie wołania ziemi i wołania ubogich, którzy najbardziej cierpią z powodu naruszania równowagi ekologicznej”.

Warto dodać, że wśród pielgrzymów na Placu św. Piotra była brazylijska drużyna piłkarska Chapecoense, która w piątek 1 września rozegra w Rzymie mecz towarzyski z AS Roma. Klub Chapecoense został w listopadzie ub. roku bardzo ciężko doświadczony, gdy samolot wiozący drużynę na rozgrywki Pucharu Południowej Ameryki runął na ziemię niedaleko Medellín w Kolumbii. Później kierownictwo klubu odwiedziło Franciszka w Rzymie, przekazując mu pamiątkową koszulkę piłkarską z numerem 71, oznaczającym liczbę ofiar tej katastrofy. Trzech ocalałych z niej zawodników wzięło udział w dzisiejszej audiencji.

tc/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama