Bp Mendyk: Wychowując, korzystajmy również z mediów społecznościowych

Do korzystania z mediów społecznościowych zachęca przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego bp Marek Mendyk.

W kończącym się Tygodniu Wychowania i tuż przed Niedzielą Środków Społecznego Przekazu podkreśla, że jest to ważny obszar nowej ewangelizacji.

Bp Marek Mendyk jako jeden z pierwszych biskupów założył swoje konto na Twitterze. W rozmowie z rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski ks. Pawłem Rytel-Andrianikiem wyznał, że pojawiały się myśli, by z tego zrezygnować. Zachętą do dalszej obecności w mediach społecznościowych był dla niego przykład Ojca Świętego Franciszka.

– Skoro Pan Bóg dopuścił do tego, że mamy dzisiaj środki technologii informacyjnej,   to znaczy, że trzeba z tego skorzystać jak najpełniej. Także w wychowaniu młodego człowieka – mówi bp Mendyk. Uważa, że środki społecznego przekazu są dobrą przestrzenią do tego, by budzić świadomość młodego człowieka.

Tegoroczny Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń” wpisał się w jubileusz trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi. – Powierzmy sprawy wychowania Matce Bożej – zachęca bp Mendyk na zakończenie Tygodnia Wychowania.

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Jest obchodzony we wrześniu każdego roku już od siedmiu lat. Na ten czas przygotowywane są pomoce katechetyczne, a księża biskupi kierują do wiernych list pasterski. Przez cały rok działa też strona internetowa www.tydzienwychowania.pl.

BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama