Biskup Jan Kopiec w gliwickiej katedrze z okazji Dnia Papieskiego

Ordynariusz gliwicki apelował dziś - "Nie stójmy w miejscu, nie oddawajmy pola walki tym którym nie zależy na dobru, na szacunku, na godności ludzkiej"

Nawiązując do dzisiejszych czytań, biskup Kopiec mówił, "że warto rękę przykładać do dobrego dzieła, ale na tej drodze czekają nas często określone trudności i kłopoty, z którymi sobie nie potrafimy poradzić. Potrzeba nam zaufania i poszukania pomocy i szansy rozwoju. Dbać o to by winna latorośl przyniosła dobry owoc i był on potem dobrze spożytkowany. Winoroślą jesteśmy my wszyscy, ale w sposób szczególny Kościół odnosi to w tej chwili wszystkich, którzy są włączeni w dzieło wzrastania i przekazywania obrazu Kościoła, który jest przedłużeniem Jezusa Chrystusa. On sam zapewnia, że jest blisko i zawsze do naszej dyspozycji."

Biskup, przypomniał że hasło tegorocznego Dnia Papieskiego napawa optymizmem "Idźmy naprzód z nadzieją". Ksiądz biskup Jan Kopiec powiedział do zgromadzonych "Nie stójmy w miejscu, nie oddawajmy pola walki tym którym nie zależy na dobru, na szacunku, na godności ludzkiej. Nie rezygnujmy tak łatwo z tego by przypominać światu i sobie samym jakimi powinniśmy być. Bo uczciwość obowiązuje zawsze, od tego nigdy nie będzie odstępów. To aby pomagać drugiemu człowiekowi będzie aktualne zawsze. Nie bądźmy tymi którzy są wyłącznie konsumentami, ale tymi którzy potrafią bardzo pięknie świat kształtować, bo w ten sposób wchodzimy w dziedzictwo, które nam przekazał sam Jezus Chrystus."

Ordynariusz gliwicki powiedział także, że "potrzebna jest nam otwarta postawa. Jaka będzie przyszłość w dużym stopniu od nas samych zależy. To czy ci młodzi ludzie, którzy są beneficjentami Dzieła Nowego Tysiąclecia będą mogli kiedyś o nas powiedzieć, że zawdzięczają nam odwagę i wsparcie, wskazywanie właściwego kierunku zależy od tego jaka jest nasza postawa dziś. Idźmy z nadzieją, pamiętając, że życie jest naprawdę cenne i że jest naprawdę powołane do udzielania dobra tylko trzeba w to uwierzyć. Dzieło Nowego Tysiąclecia, które przez 17 lat tyle wspaniałych owoców wydało, niech się dalej rozwija i wspomaga nadal jak najwięcej dobrych inicjatyw. "

Czytania liturgiczne podczas Eucharystii czytali beneficjenci Dzieła Nowego Tysiąclecia, a oprawę muzyczną zapewniły dzieci ze Szkoły podstawowej nr 18 im. Świętego Jana Pawła II w Gliwicach.
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao