reklama

Dobra polityka służy pokojowi

Watykan zaprezentował temat 52. Światowego Dnia Pokoju. Dzień ten obchodzony jest w całym Kościele 1 stycznia. Tradycyjnie z tej okazji specjalne przesłanie kieruje Ojciec Święty.

„Dobra polityka służy pokojowi” – Watykan poinformował, że właśnie te słowa będą hasłem 52. Światowego Dnia Pokoju. Prezentując temat przyszłorocznego Dnia Pokoju podkreślono, że odpowiedzialność polityczna spoczywa na każdym obywatelu, a szczególnie na tych, którzy otrzymali mandat, by chronić i rządzić. „Ta misja polega na ochronie prawa i wspieraniu dialogu między wszystkimi członkami społeczeństwa, między pokoleniami i kulturami. Nie ma pokoju bez wzajemnego zaufania. A pierwszym warunkiem zaufania jest szacunek dla danego słowa” – podkreśla watykański komunikat.

Przypomina też słowa z encykliki św. Jana XXIII „Pacem in terris” o tym, że kiedy człowiek jest szanowany w swych prawach, to wówczas rodzi się w nim poczucie obowiązku respektowania praw innych ludzi. Prawa i obowiązki człowieka pogłębiają świadomość przynależności do tej samej wspólnoty, z innymi i z Bogiem. „Jesteśmy wezwani do promowania i głoszenia pokoju, jako dobrej nowiny o takiej przyszłości, gdzie każdy żyjący będzie szanowany w swojej godności i w swoich prawach” – czytamy w komunikacie prezentującym temat Światowego Dnia Pokoju.


Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao