Hacathon w Watykanie: dialog kultur i migranci

Watykan gości w tych dniach międzynarodowe wydarzenie informatyczne: Hacathon, a zatem swoisty zlot młodych informatyków z całego świata, którzy wspólnie pracują nad rozwiązaniem jakiegoś problemu.

Ze względu na wyjątkowe miejsce tego wydarzenia, jego uczestnicy nie będą się zajmować jedynie komputerami. Przewidziano między innymi zwiedzanie Muzeów Watykańskich oraz niedzielą Mszę w Bazylice św. Piotra.

Głównym organizatorem Hacathonu w Watykanie jest ks. Lucio Ruiz, sekretarz Sekretariatu ds. Komunikacji.

„Hacathon w Watykanie to realizacja pewnego projektu, który jest bardzo popularny we współczesnej kulturze. Organizują je różne uniwersytety. Są to w istocie swoiste konkursy między uniwersytetami. Studentom stawia się jakieś zadanie, a oni, korzystając ze zdobytej wiedzy i posiadanych umiejętności, pokazują, jak rozwiązaliby określone problemy. A zatem również i my przygotowaliśmy różne zadania, z uwzględnieniem miejsca, w którym się znajdujemy i tego, co leży na sercu Ojcu Świętemu. Chodzi tu o dialog między kulturami oraz o problematykę migrantów i uchodźców, którzy są bardzo bliscy Papieżowi. Jesteśmy ciekawi, jakie rozwiązania techniczne zaproponują, aby pomóc w rozwiązaniu tych problemów” – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Lucio Ruiz.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama