reklama

#Velodicoio - inicjatywa włoskich hierarchów dla młodzieży

Młodzi Włosi, w wieku 16-29 lat, są zaproszeni do wypełnienia przed Synodem Biskupów anonimowej ankiety, za pośrednictwem której mogą opowiedzieć o swoich marzeniach, trudnościach i stosunku do otaczającego ich świata.

#Velodicoio (wł. ja wam to powiem) - to nowy projekt Konferencji Episkopatu Włoch przed tegorocznym Synodem Biskupów o młodzieży. 

Młodzi proszeni są o odpowiedź 61 pytań uporządkowanych według dziesięciu zagadnień: poszukiwania, tworzenie domu, spotkania, komplementarność, związki, zdrowie, darmowość, wiarygodność, ukierunkowanie, projekty. Każdy z tematów poprzedzony jest krótkim wstępem i spotem video, w którym młodzi ludzie udzielają przykładowych odpowiedzi. Udział w ankiecie jest anonimowy.

Autorzy projektu - związani z Radą ds. Młodzieży przy Konferencji Episkopatu Włoch - przypominają, że projekt nie jest jedynie sondażem, gdyż jego celem nie jest przestawienie statystyk, ale stworzenie młodym ludziom przestrzeni, w której będą mogli zabrać głos w ważnych dla nich tematach.

Wyniki sondażu zostaną wkrótce zaprezentowane na stronie projektu www.velodicoio.it

XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. "Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania" odbędzie się w Rzymie w dniach 3-28 października z udziałem biskupów z całego świata.

abd (KAI) / Rzym

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao