Abp Gądecki: wybór bp. Mizińskiego świadczy o zaufaniu biskupów

Przewodniczący Episkopatu twierdzi, że ponowny wybór bp. Artura Mizińskiego na sekretarza generalnego KEP świadczy o zaufaniu biskupów.

Wysoka liczba głosów za ponownym wyborem bp. Artura Mizińskiego na sekretarza generalnego KEP świadczy o tym, że cieszy się on dużym zaufaniem pośród księży biskupów –  powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po wyborze dotychczasowego sekretarza generalnego KEP na kolejną pięcioletnią kadencję.

„Cieszę się z tego, ponieważ współpraca dotąd była bardzo zgodna” – powiedział abp Stanisław Gądecki, po wyborze bp. Artura Mizińskiego. Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że bp Miziński jest prawnikiem, co jest bardzo ważne w pracy w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Dodał, że jego współpraca z innymi pracownikami Sekretariatu „jest ułożona i zgodna”.

„Wszyscy razem serdecznie gratulujemy i spodziewamy się gorliwego, tak jak do tej pory, dalszego działania” – powiedział w imieniu Konferencji Episkopatu Polski jej przewodniczący.

BP KEP, episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama