Bp Solarczyk w wideo-rozważaniach różańcowych

Już 35 lat jestem prowadzony i chroniony przez Maryję poprzez Różaniec - mówi biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. W październiku będzie on rozważał tajemnice różańcowe w nowym cyklu wideo zrealizowanym przez portal Stacja7.pl.

Cykl nosi tytuł “Wtajemniczeni”. Złożą się na niego cztery odcinki rozważań różańcowych, głoszonych przez biskupa, po jednym na każdą część Różańca Świętego. W każdym z nich bp Solarczyk przeprowadzi widzów przez kolejne tajemnice danej części, wyjaśniając na przykładach biblijnych jej przesłanie.

Wybór prowadzącego rozważania nie był przypadkowy. We wprowadzeniu do rozważań biskup Solarczyk wprost opowiada, że to Różaniec i zawierzenie Matce Bożej prowadziły go przez całe dorosłe życie. - 35 lat temu zostałem wprowadzony w dzieło, którego znaczenia i wartości wtedy nie rozumiałem: do wspólnoty Niewolników Maryi. Z perspektywy tych lat wyraźnie widzę, jak byłem przez Boga prowadzony z Maryją, poprzez Różaniec - mówi bp Marek Solarczyk.

- Zaprosiliśmy do tego cyklu biskupa Marka przede wszystkim dlatego, że jest niezwykłym świadectwem życia w bliskości z Maryją. Wszyscy go rozpoznają jako osobę zawsze uśmiechniętą, pełną wewnętrznego światła. On sam mówi o tym, że to wszystko bierze się z zawierzenia Matce Bożej i temu, że Ona go prowadzi - mówi Andrzej Mitek ze Stacji7.

Nagrania zrealizowano w znajdującym się naprzeciw katedry warszawsko-praskiej Parku Praskim. Odcinki są krótkie, maksymalnie 8-minutowe. Mają pogłębić refleksję towarzyszącą widzom w ich codziennej modlitwie Różańcem, zwłaszcza w październiku - miesiącu szczególnie dedykowanym tej modlitwie.

Odcinki będą publikowane w każdy wtorek października o godz. 19.00 na portalu Stacja7.

plad/Stacja7 / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama