Papież: mówmy Jezusowi o naszych wątpliwościach

W niedzielne popołudnie Franciszek odwiedził parafię św. Juliusza znajdującą się w rzymskiej dzielnicy Monteverde, w zachodniej części miasta.

Okazją do złożenia wizyty była konsekracja nowego ołtarza po poważnym remoncie, jakiemu poddana była tamtejsza świątynia.

Papież, jak ma to w zwyczaju, w czasie wizyty spotkał się z dziećmi, młodzieżą, młodymi małżeństwami, osobami zaangażowanymi w parafialną Caritas oraz z chorymi. Odprawił także Mszę św., a wcześniej wyspowiadał kilka osób.

Wszystkie spotkania papieskie miały charakter bezpośredniej rozmowy. Papież odpowiadał na zadawane pytania. Młodzi zapytali go, czy w swoim życiu miał kiedyś wątpliwości dotyczące wiary. Odpowiedział, że tak, nawet wiele, ale radził sobie z nimi dzięki rozmowom z innymi. Trzeba bowiem, aby ktoś w takich sytuacjach nas wspierał i pomagał.

Nie bójmy się pozłościć przed Jezusem 

“Wątpliwości nachodzą nas zawsze. Ale w takich chwilach musimy pamiętać o jednym: o zawierzeniu Jezusowi. Jezus jest wierny, On jedyny jest zawsze wierny. My dochowujemy wierności przyjaciołom, ale czasami między nami jej brakuje. Jezus natomiast jest wierny zawsze – zapewniał młodzież Ojciec Święty. - To wierność, która nigdy nie zawodzi, wcześniej, czy później, ale Pan da o sobie znać. Nie bójmy się wątpliwości, nie bójmy się wątpić. Wątpliwością muszę się zawsze z kim podzielić, porozmawiać i w ten sposób się dojrzewa. Nie bójmy się tego. (...) Przed Jezusem można się także pozłościć. To także jest dobry sposób modlitwy. Powiedzieć Jezusowi: «Popatrz, ta sprawa mnie denerwuje». Jezusowi bowiem podoba się nasze szczere serce. Nie udawajmy przed Nim. Jezusowi trzeba mówić zawsze to, co się czuje. «Mam taką wątpliwość, inną i jeszcze jedną...». Mówienie w ten sposób to piękna modlitwa. A On jest cierpliwy i czeka na nas.”

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama