Abp Skworc zachęca do modlitwy za przedsiębiorców

Zachęcam do modlitwy z przedsiębiorcami i za nich, aby mężnie podejmowali nowe wyzwania jakie niesie dynamicznie zmieniająca się sytuacja gospodarcza w skali lokalnej i globalnej – napisał Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w apelu z okazji obchodzonego w Polsce 21 czerwca Dnia Przedsiębiorcy.

Arcybiskup Skworc zwrócił uwagę na trudną sytuację, w jakiej w związku z epidemią znaleźli się przedsiębiorcy oraz podziękował za wszelkie działania podejmowane na rzecz pracodawców i pracobiorców. „Wspierajmy wszystkich, których miejsca pracy są zagrożone. Ochrona ekonomicznie najsłabszych, sprawiedliwość, równomierne rozłożenie materialnych kosztów zmagania się z ekonomicznymi skutkami stanu epidemicznego, są dzisiaj szczególnym wymogiem solidarności i miłości społecznej” – podkreślił metropolita katowicki.

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP zachęcił duchowieństwo i wiernych świeckich do wspólnej modlitwy 21 czerwca za przedsiębiorców w tym trudnym dla nich czasie doświadczania skutków stanu epidemicznego. „Prośmy o dary Ducha Świętego dla Przedsiębiorców, aby, roztropnie korzystając z programów pomocowych państwa, w imię społecznej solidarności zachowywali miejsca pracy (…). Wspierajmy wszystkich, których miejsca pracy są zagrożone. Ochrona ekonomicznie najsłabszych, sprawiedliwość, równomierne rozłożenie materialnych kosztów zmagania się z ekonomicznymi skutkami stanu epidemicznego, są dzisiaj szczególnym wymogiem solidarności i miłości społecznej” – napisał metropolita katowicki w apelu.

Z okazji Dnia Przedsiębiorcy w niedzielę 21 czerwca na Jasnej Górze o godz. 11:00 była sprawowana Msza Święta w intencji środowisk gospodarczych oraz przedsiębiorców. Organizatorami obchodów są: Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Dzień Przedsiębiorcy obchodzony jest w Polsce 21 czerwca. Ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 9 czerwca 2016 r., ma na celu wzmocnienie świadomości i wiedzy społeczeństwa o procesach gospodarczych oraz o przedsiębiorczości.

źródło: BP KEP, episkopat.pl (na tej stronie pełna treść apelu)

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama