Apteka Watykańska będzie bliżej potrzebujących

Przewodniczący Gubernatoratu, kard. Giuseppe Bertello otworzył odnowioną siedzibę Apteki Watykańskiej. Jej restrukturyzacja, która została podjęta w 2017 roku polegała na reorganizacji magazynów, poszerzeniu przestrzeni sprzedaży oraz przyśpieszeniu obsługi klientów.

Dzięki trzem robotom oraz sześciu wejściom blisko farmaceutów i sieci internetowej zgłaszanie oraz otrzymanie leków odbywa się sprawniej niż poprzednio.

W 2024 roku Apteka Watykańska będzie obchodziła 150 lat służby nie tylko osobom mieszkającym za „Spiżową Bramą”, ale również rzymianom oraz wszystkim, którzy potrzebują lekarstw, zwłaszcza tych trudniejszych do znalezienia, ponieważ związane są ze szczególnymi i rzadkimi chorobami. Aptekę codziennie odwiedzają tysiące ludzi z całego świata. Prace remontowe miały na celu przyśpieszenie realizacji zamówień i dostaw leków. Począwszy do wczorajszego dnia farmaceuci i klienci powrócili do zabytkowych pomieszczeń całkowicie odnowionych, zastąpionych przez ostatnie osiem miesięcy przez długi kontener. Apteka jest czynna codziennie do 8.30 do 18.00, a w soboty od 8.30 do 13.00. Mówi dyrektor Apteki, brat Binish Thomas Mulackal, z zakonu szpitalnego św. Jana Bożego.

- To jest apteka Papieża. My którzy jesteśmy tutaj zatrudnieni, wraz z moimi współbraćmi pozostajemy w służbie Ojca Świętego, będąc do dyspozycji naszych klientów. Robimy wszystko, aby pomóc naszym chorym i potrzebującym. Ojciec Święty jest zawsze blisko nich. My z jego wsparciem dążymy do zaspokojenia ich potrzeb na polu zdrowotnym – podkreśla br. Mulackal. Chcemy dać lekarstwo, które pozwoli chorym podjąć właściwe leczenie, w odpowiednim czasie oraz we właściwy sposób. Jeśli przekażemy im właściwe produkty o odpowiedniej wartości, to jesteśmy na drodze realizacji przykazania miłości bliźniego.

źródło: vaticannews.va
« 1 »

reklama

reklama

reklama