Odprawy katechetyczne w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej

Oprawy katechetyczne w Archidiecezji Warszawskiej odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Katecheci oraz ich proboszczowie spotkają się 29 sierpnia w największym warszawskim kościele, a zmiana miejsca podyktowana jest epidemią koronawirusa.

Również do wyzwania, jakim jest nauczanie w dobie pandemii będzie się odnosił wykład inauguracyjny pt. „Katecheta zdalny – katecheta zdolny”, który zaprezentują ks. dr Tomasz Kopiczko i dr Aneta Rayzacher-Majewska z UKSW.

W sobotę 29 sierpnia, najpierw w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 10 spotkają się na odprawie przed nowym rokiem szkolnym księża – proboszczowie odpowiedzialni za katechezę na terenie parafii oraz duchowni uczący religii w szkołach.

Odprawa katechetów świeckich i sióstr zakonnych uczących religii rozpocznie się o godz. 13.00 a jej pierwszym punktem będzie Msza święta pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza.

Na obu odprawach dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w warszawskiej kurii ks. Łukasz Przybylski przedstawi plany pracy katechetów w nowym roku szkolnym, omówi kwestie związane z organizacją rekolekcji dla uczniów ale też formacją stałą wszystkich katechetów. Będzie też mowa o podręcznikach i pomocach katechetycznych, olimpiadach i konkursach dla uczniów. Każdy katecheta otrzyma diecezjalny informator katechetyczny.

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa podczas odpraw katechetycznych w Świątyni Opatrzności Bożej będzie obowiązywał reżim sanitarny.

źródło: archwwa.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama