Papież modli się i pamięta o katolikach w Chinach

Papież zaprosił wszystkich do duchowego zjednoczenia z katolikami w Chinach, którzy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych oraz Patronki kraju. Jest ona szczególnie czczona w Sanktuarium w Sheshan pod Szanghajem.

Ojciec Święty powierzył prowadzeniu i opiece Maryi pasterzy oraz wiernych Kościoła katolickiego tego wielkiego kraju, aby byli mocni w wierze i utwierdzeni w braterskiej jedności, aby byli radosnymi świadkami oraz krzewicielami miłości i nadziei.

Papież – Kościół powszechny podziela wasze nadzieje

- Drodzy bracia i siostry katolicy w Chinach, pragnę was zapewnić, że Kościół powszechny, którego jesteście integralną częścią, podziela wasze nadzieje i wspiera was w próbach – podkreślił Papież. – Towarzyszy on wam z modlitwą o nowe zesłanie Ducha Świętego, aby mogły w was zajaśnieć światło i piękno Ewangelii, moc Boga dla zbawienia każdego, kto wierzy. Wyrażając po raz kolejny wam wszystkim moją wielką i szczerą miłość, udzielam wam szczególnego błogosławieństwa apostolskiego. Niech Maryja zawsze czuwa nad wami!

Ojciec Święty zawierzył również Maryi wszystkich uczniów Pana oraz ludzi dobrej woli, którzy w obecnym, trudnym czasie, we wszystkich częściach świata pracują z pasją i zaangażowaniem dla pokoju, dialogu pomiędzy narodami, w służbie ubogich, oraz nad zachowaniem Stworzenia, a także dla zwycięstwa ludzkości nad każdą chorobą ciała, serca i duszy. Wspomniał, że dzisiaj w wielu krajach świata obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Komunikowania, który został poświęcony dzieleniu się opowieścią.

Papież – wszyscy jesteśmy częścią większej historii

- Oby to wydarzenie zachęciło nas do opowiadania i dzielenia się konstruktywnymi historiami, które pomogą nam zrozumieć, że wszyscy jesteśmy częścią historii większej od nas samych i abyśmy mogli z nadzieją patrzeć w przyszłość, jeśli naprawdę będziemy się troszczyć jako bracia jedni o drugich.

Franciszek w dzień Maryi Wspomożycielki pozdrowił serdecznie salezjanów i salezjanki. Z wdzięcznością wspomina formację duchową, którą otrzymał od synów św. Jana Bosko. Ojciec Święty pozdrowił także mieszkańców Acerry, tzw. „Ziemi ognisk”. Dzisiaj była planowana jego wizyta w tym miejscu, które zmaga się z dramatem zanieczyszczeń odpadami przemysłowymi. Z racji pandemii odwiedziny te zostały odłożone. Papież wspomniał, że dzisiaj przypada piąta rocznica publikacji encykliki Laudato si’, poprzez którą chciał skupić uwagę na wołaniu Ziemi i ubogich.

Papież - rok refleksji nad Laudato si’

- Dzieki inicjatywie Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, „Tydzień Laudato si’”, który obchodziliśmy, przekształci się w specjalny rok upamiętniający Laudato si’, specjalny rok, aby podjąć refleksję nad encykliką, od 24 maja tego roku aż do 24 maja roku przyszłego – podkreślił Papież. – Zapraszam wszystkie osoby dobrej woli do włączenia się, aby podjąć troskę o nasz wspólny dom oraz o najsłabszych braci i siostry. W sieci będzie opublikowana modlitwa przeznaczona na ten ro. Będzie pięknie jeśli ją podejmiemy.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama