Miesiąc do Brave Kids - poznaliśmy kraje dziecięcych artystów

Już za miesiąc do Polski przyjadą uzdolnione dzieci z całego świata w ramach projektu Brave Kids 2017. Kenia, Meksyk, Maroko, Indie, USA – to tylko niektóre kraje, z których pochodzą młodzi goście biorący udział w tym projekcie.

W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział w sumie 164 dzieci, reprezentujących 29 grupy z 17 krajów z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Przyjadą do Polski 17 czerwca 2017 r. W naszym kraju będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami artystycznymi, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym roku młodzi artyści gościć będą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich. Zamieszkają tam w domach polskich rodzin. W Białymstoku – nowym mieście dołączającym do Brave Kids w tym roku - rodziny cały czas są poszukiwane.

Z najdalszych stron świata

W Warszawie udział w programie wezmą dzieci z Rumunii, Rosji, Iranu i z Polski. We Wrocławiu z Kenii, USA, Gruzji oraz polsko - romska grupa artystyczna. Do Wałbrzycha przyjadą dzieci z Maroka, Mołdawii, Turcji oraz Polski. Z kolei Przemyśl ugości najmłodszych z Meksyku, Polski, Ukrainy i Rumunii. Do Białegostoku, który po raz pierwszy przyłączył się do projektu, przyjadą dzieci z Polski, Słowacji, Litwy i Gruzji. W tym roku, po raz kolejny, Brave Kids odbędzie się również w Koszycach na Słowacji, gdzie przebywać będą mali artyści z Polski, Indii, Ukrainy i Brazylii, jak również projekt zawita w rejonie Samtskhe-Javakheti w Gruzji. – Projekt Brave Kids umożliwia dziecięcym artystom, często z ubogich środowisk lub będących w trudnej sytuacji życiowej, rozwijanie talentów i wymianę umiejętności – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza Brave Kids. – To również niezwykłe doświadczenie dla rodzin, u których mieszkają dzieci. Bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty małych gości w naszym kraju. Towarzyszy temu wiele wzruszających momentów. Zwykle bardzo trudno się później rozstać.

Finał we Wrocławiu

Po dwóch tygodniach spędzonych w poszczególnych polskich miastach "odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich koło Wrocławia, gdzie wspólnie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany we Wrocławskim Teatrze Polskim. W naszym kraju pozostaną do 11 lipca 2017 r.

W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło ponad 1000 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 280 rodzin goszczących i ponad 280 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast. Projekt rozwija się również za granicą.

Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, może wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie projektu: www.bravekids.eu/pl/n/59

Więcej o projekcie Brave Kids: bravekids.eu

źródło: Mateusz Nawrocki - PR EXPERT

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama