Lublin: Z kulturą do Nieba

Październik we Franciszkańskim Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej

Rusza ósma już edycja projektu realizowanego przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie, zatytułowanego "Z kulturą do Nieba".

Projekt "Z kulturą do Nieba" jest już znaną marką w Lublinie. Od kilku lat Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka organizuje dla swych parafian, ale także dla mieszkańców całego miasta, spotkania z kulturą.

Pomysł, by w miejscu, gdzie oprócz kościoła jest amfiteatr, sale dla różnych wspólnot, kawiarnia oraz boisko sportowe w ogrodzie klasztornym, stworzyć swojego rodzaju centrum kultury, narodził się kilka lat temu. - Chcieliśmy promować kulturę chrześcijańską w szerokim znaczeniu i jednocześnie stworzyć miejsce, które by miało własny profil kulturalny związany z Kościołem katolickim. Mimo że działające przy konkretnej parafii, miało być otwarte na całą lubelską społeczność - podkreśla proboszcz parafii o. Waldemar Grubka.

Już 1 października Centrum zaprasza na niezwykły spektakl "Życie zwyczajne Siostry F." w wykonaniu Teatru Pierwszego Kontaktu. 

22 października zaplanowano koncert zespołu "New Born Trio", a 23 października spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Superganem, który opowie o swych długodystansowych wędrówkach.

Jak co roku z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, tym razem 12 listopada, odbędzie się koncert patriotyczny zatytułowany "Polska to nasza Ojczyzna" w wykonaniu Chóru La Musica. Ostatnim wydarzeniem ósmej edycji projektu będzie spotkanie adresowane do dzieci - "Tańcobajka", które poprowadzi wodzirej Arkadiusz Jarosiewicz.

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.

« 1 »

reklama

reklama