„Przeżyć, by żyć” – dziś prezentacja wywiadu rzeki z ks. Markiem Chrzanowskim

Dziś o godz. 12.00 w sali św. Jana Chrzciciela Domu Arcybiskupów Warszawskich (wejście A) odbędzie się prezentacja książki pt. "Przeżyć, by żyć. Opowieść o wierze, miłości i uzdrowieniu".

Na spotkanie z autorami ks. Markiem Chrzanowskim i Patrycją Michońską zaprasza Wydawnictwo Bernardinum.

„Przeżyć, by żyć” to opowieść o wyjątkowym człowieku: księdzu, poecie, pisarzu, kierowniku duchowym, spowiedniku i… wielbicielu sportu. Ks. Marek Chrzanowski, orionista, w wywiadzie z Patrycją Michońską-Dynek opowiada o swoim kapłańskim i rodzinnym życiu, pokazuje, jak wielką wartość ma rodzina, otaczająca go miłością i troską w momentach cierpienia i choroby, dzieli się niełatwym doświadczeniem poszukiwania powołania i szczęściem spełnienia w życiu zakonnym. Wydawnictwo Bernardinum zaprasza na spotkanie z niezwykłym kapłanem, który łączy duszpasterstwo z twórczością literacką. Powieści i wiersze księdza Marka często bywają inspiracją dla tych, którzy szukają słów, by opisać swoje uczucia i pragnienia.

„Przeżyć, by żyć” to także książka o cierpliwym znoszeniu choroby, nieustannej wierze i nadziei, że Bóg nas nigdy nie opuszcza i na pewno dla każdego z nas ma dobry plan. A plan dla księdza Marka to… Boży CUD.

„Wiem, że jest mnóstwo ludzi, dzięki którym żyję, chodzę, widzę, jestem kapłanem. Wszystko, co się stało w moim życiu było naznaczone wielką niepewnością i wielką modlitwą. Na pewno ogromną modlitwą innych za mnie” – opowiada ksiądz Marek.

Ksiądz Chrzanowski zawsze otoczony jest ludźmi. Nawet podczas chemioterapii, kiedy był bardzo słaby, odwiedzało go mnóstwo osób, które potrzebowały jego porady, dobrego słowa, spowiedzi, a czasem wspólnego milczenia. Choroba towarzyszyła mu od urodzenia, a problemy ze wzrokiem i poruszaniem się, sprawiły, że musiał walczyć o realizację powołania kapłańskiego, szukając seminarium, które go przyjmie.

„Trwa głosowanie i wynik jest 3 na 3 głosy: trzech braci było za przyjęciem mnie i trzech było przeciw. I pytają ks. Misia: „księże Antoni, znałeś ojca założyciela – co by ksiądz Orione zrobił?” Zastanowił się dłuższą chwilę i odpowiedział: „Ksiądz Orione by go przyjął”.

*****

Ks. Marek Chrzanowski FDP – rekolekcjonista, duszpasterz, odpowiedzialny za Instytut Życia Konsekrowanego dla dziewcząt i kobiet. Jest autorem zbiorów opowiadań, medytacji, 10 tomików poezji i 2 powieści. Od 2016 roku prowadzi w Polskim Radiu autorską audycję „Idę do Ciebie z miłością”.

Patrycja Michońska-Dynek – dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa z 25 letnim doświadczeniem. Obecnie jest autorem audycji w Radiu Plus i Koordynatorem Stacji Lokalnych Radia Plus w Grupie Eurozet.

źródło: ks. Przemysław Śliwiński, archwwa.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama